Zdający rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, liczący 150 pytań, zawierających po trzy propozycje odpowiedzi. Zaliczyły osoby, które odpowiedziały poprawnie na co najmniej 100.

Egzaminy zostały przeprowadzone w 24 miastach w Polsce.

Najwięcej osób chciało rozpocząć szkolenie na aplikacji radcowskiej ( blisko 4 650 piszących), zaraz potem na adwokackiej ( blisko 2 950 kandydatów), notarialnej ( blisko 740 osób) i komorniczej ( blisko 600 osób).

Z wstępnych danych wynika, że egzamin na aplikację adwokacką zdało ok. 37,5 proc. kandydatów, tj. ok. 1 100 osób, a na aplikację radcowską dostało się ok. 34,3 proc. chętnych, tj. ok. 1 590 osób.

Z kolei spośród zdających na aplikację notarialną, pozytywny rezultat uzyskało ok. 39,5 proc. kandydatów, tj. ok. 290 osób. A na aplikację komorniczą dostało ok. 64,4 proc., tj. 390 osób.

Egzamin na aplikację adwokacką najlepiej poszedł w Łodzi i Krakowie, a najgorzej w Zielonej Górze. Najwyższą zdawalność wśród osób piszących egzamin wstępny na aplikację radcowską odnotowano z kolei w komisji nr 2 w Krakowie, a najniższą w Koszalinie i Zielonej Górze.

Kandydatom na notariuszy najlepiej poszło z kolei w Poznaniu, a najsłabiej we Wrocławiu. Natomiast w przypadku aplikacji komorniczej najwyższą zdawalność odnotowano w Poznaniu, a najniższą w komisji egzaminacyjnej w Warszawie.

Poniżej prezentujemy tegoroczne testy wraz z wykazem prawidłowych odpowiedzi:

PS/źródło: MS