Już ruszył nabór na aplikację ogólną: od 15 maja do 6 lipca 2012 r. kandydaci mogą składać swoje zgłoszenia. 200 osób, które uzyskają najwyższą ilość punktów, będzie mogło rozpocząć w lutym przyszłego roku aplikację ogólną.

Co powinno zawierać zgłoszenie

Zgłoszenie o przystąpieniu do konkursu powinno zawierać:

1. Wniosek o dopuszczenie do konkursu skierowany do Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

2. Ankietę personalną

3. Życiorys

4. Kopie dowodów potwierdzających ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczpospolitej Polskiej i uzyskania tytułu zawodowego magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczpospolitej Polskiej albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim

5. Oryginał dowodu uiszczenia opłaty za udział w konkursie

6. Oświadczenie składającego zgłoszenie, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe

7. Kopię dowodu osobistego

8. Trzy zdjęcia zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych

pdf icon Komunikat nr 13/2012
pobierz plik

Szansa dla studentów ostatniego roku prawa

Rekrutacja nie jest zamknięta dla osób, które jeszcze czekają na zdanie egzaminu magisterskiego. Mogą one także złożyć podanie, koniecznie z zaświadczeniem o zdaniu wszystkich egzaminów, odbyciu niezbędnych praktyk i terminem wyznaczenia egzaminu magisterskiego.

Warunkiem dopuszczenia do egzaminu takiego kandydata jest złożenie przez niego w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, nie później niż 14 dni przed terminem przeprowadzenia konkursu, tj. do dnia 16 września 2012 r., odpisu dyplomu lub zaświadczenia o zdaniu egzaminu magisterskiego.

Koszty

Opłata za udział w konkursie wynosi 750 zł. i należy ją wnieść na rachunek bankowy KSSiP, numer: NBP Oddział Okręgowy w Krakowie 62 1010 1270 0051 7713 1200 0000, z dopiskiem „Opłata za konkurs na aplikację ogólną”.

Jeśli opłatę za kandydata uiszcza inna osoba, wówczas w tytule przelewu należy wskazać imię i nazwisko kandydata, za którego opłata jest wnoszona.

Co zaś możemy zrobić w sytuacji, gdy zapłacimy za egzamin, a z różnych powodów nie będziemy mieli możliwości do niego przystąpić? Jeśli zdarzy się to nie później niż na 14 dni przed terminem pierwszego etapu konkursu – wówczas należy złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od udziału w konkursie. Postępując w ten sposób, odzyskamy dwie trzecie uiszczonej opłaty.

Gdzie składamy podanie

Zgłoszenia można składać osobiście w siedzibie KRSiP w Krakowie, ul. Przy Rondzie 5 lub pocztą na adres:
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5, 31-547 Kraków, z dopiskiem „Konkurs na aplikację ogólną”.

Terminy egzaminów

Konkurs na aplikację ogólną zostanie przeprowadzony w Warszawie.

Składa się z dwóch etapów:

1 października 2012r. – test sprawdzający wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa

24 października 2012r. – praca pisemna sprawdzająca umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni i kwalifikowania stanów faktycznych

Szczegóły dostępne na stronie www.ms.gov.pl