Co powinno zawierać zgłoszenie
Zgłoszenie o przystąpieniu do konkursu powinno zawierać:
1. Wniosek o dopuszczenie do konkursu skierowany do Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
2. Ankietę personalną
3. Życiorys
4. Kopie dowodów potwierdzających ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczpospolitej Polskiej i uzyskania tytułu zawodowego magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczpospolitej Polskiej albo zaświadczenie o zdanym egzaminie magisterskim
5. Oryginał dowodu uiszczenia opłaty za udział w konkursie
6. Oświadczenie składającego zgłoszenie, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe
7. Kopię dowodu osobistego
8. Trzy zdjęcia zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych
Szansa dla studentów ostatniego roku prawa
Rekrutacja nie jest zamknięta dla osób, które jeszcze czekają na zdanie egzaminu magisterskiego. Mogą one także złożyć podanie, koniecznie z zaświadczeniem o zdaniu wszystkich egzaminów, odbyciu niezbędnych praktyk i terminem wyznaczenia egzaminu magisterskiego.
Warunkiem dopuszczenia do egzaminu takiego kandydata jest złożenie przez niego w siedzibie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, nie później niż 14 dni przed terminem przeprowadzenia konkursu, tj. do dnia 16 września 2012 r., odpisu dyplomu lub zaświadczenia o zdaniu egzaminu magisterskiego.
Koszty
Opłata za udział w konkursie wynosi 750 zł. i należy ją wnieść na rachunek bankowy KSSiP, numer: NBP Oddział Okręgowy w Krakowie 62 1010 1270 0051 7713 1200 0000, z dopiskiem „Opłata za konkurs na aplikację ogólną”.
Jeśli opłatę za kandydata uiszcza inna osoba, wówczas w tytule przelewu należy wskazać imię i nazwisko kandydata, za którego opłata jest wnoszona.
Co zaś możemy zrobić w sytuacji, gdy zapłacimy za egzamin, a z różnych powodów nie będziemy mieli możliwości do niego przystąpić? Jeśli zdarzy się to nie później niż na 14 dni przed terminem pierwszego etapu konkursu – wówczas należy złożyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od udziału w konkursie. Postępując w ten sposób, odzyskamy dwie trzecie uiszczonej opłaty.
Gdzie składamy podanie
Zgłoszenia można składać osobiście w siedzibie KRSiP w Krakowie, ul. Przy Rondzie 5 lub pocztą na adres:
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, ul. Przy Rondzie 5, 31-547 Kraków, z dopiskiem „Konkurs na aplikację ogólną”.
Terminy egzaminów
Konkurs na aplikację ogólną zostanie przeprowadzony w Warszawie.
Składa się z dwóch etapów:
1 października 2012r. – test sprawdzający wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa
24 października 2012r. – praca pisemna sprawdzająca umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni i kwalifikowania stanów faktycznych
Szczegóły dostępne na stronie www.ms.gov.pl