statystyki

Powrót po długiej nieobecności nie zawsze chroni przed zwolnieniem

30.06.2016, 17:00
zwolnienie praca pracownik

Pracownik jest – co do zasady – chroniony przed wypowiedzeniem w okresie usprawiedliwionej nieobecności w pracy.źródło: ShutterStock

W jakim przypadku można mówić o niezawinionej przyczynie zakończenia zatrudnienia (w kontekście długotrwałej nieobecności w pracy)? Czy w takiej sytuacji prawo do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia jest bezwarunkowe? Na pytanie odpowiada Magdalena Kalinowska, prawnik w kancelarii CMS Cameron McKenna.

Pracownik jest – co do zasady – chroniony przed wypowiedzeniem w okresie usprawiedliwionej nieobecności w pracy, do której zalicza się okres zwolnienia lekarskiego. Zakończenie zatrudnienia w okresie ochronnym jest jednak dopuszczalne pod warunkiem zaistnienia przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia. Może to być zarówno przyczyna niezawiniona, jak i zawiniona przez zatrudnionego.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ~j.(2016-06-30 18:17) Zgłoś naruszenie 10

    Ech.... jak o zwolnieniach mowa to bez tego "kartonu" ani rusz... A swoja drogą ciekawe, czy rzeczywiście gdzieko0lwiek zwalnianym pracownikom dają ten słynny "karton" i po co?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane