statystyki

Wieloletni przedsiębiorca może nie otrzymać zasiłku dla bezrobotnych

autor: Karolina Topolska, Bożena Wiktorowska26.11.2014, 08:00; Aktualizacja: 26.11.2014, 08:03
Świadczenia przyznawane przez ZUS właścicielom firm

Świadczenia przyznawane przez ZUS właścicielom firmźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Przedsiębiorca korzystający z preferencyjnych składek na ZUS nie może zamknąć firmy przed upływem 3 lat. Inaczej zostanie bez środków do życia.

Jak zdradliwe może być korzystanie z ulg na początku prowadzenia działalności gospodarczej, pokazuje przypadek naszego czytelnika, który w wieku 58 lat trafił na bezrobocie. Wcześniej przez 32 lata nieprzerwanie opłacał składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy – przez 29 lat na podstawie umowy o pracę, a następnie – przez niepełne 3 lata – z tytułu prowadzenia firmy. Niestety musiał ją zamknąć.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Przebranżowienie_po_polsku(2018-06-21 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Moje zdziwienie było równie wielkie jak dowiedziałem się, że nie przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych. Mam 52 lata. Po przepracowanych 22 latach na etacie musiałem podjąć pracę na zasadach B2B gdzie skorzystałem ze wspaniałej jak to reklamowano zmniejszonej stawki - taki dobry gest dla przedsiębiorców. Po 1,5 roku morderczej pracy "na swoim" zawiesiłem działalność ponieważ następny pracodawca przyjął mnie na etat. Nie przepracowałem tam pełnych 365 dni - podjąłem decyzję o przebranżowieniu się. Obecnie prywatnie ze swojej kieszeni płacę na zdobycie odpowiednich dodatkowych kwalifikacji i certyfikacji w sektorze programowania komputerów. Zamknąłem zawieszoną wcześniej działalność i zarejestrowałem się jako bezrobotny z nadzieją, że Państwo wesprze mnie choćby zasiłkiem w okresie przebranżowienia. Jednak Urzędniczka sprowadziła mnie na ziemię, a lektura "OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNEGO DO USTALENIA STATUSU BEZROBOTNEGO" utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że dla mojego Państwa jestem jedynie śmieciem, oszustem i najprawdopodobniej alkoholikiem a najlepszą formą wyjścia z sytuacji jest pójście do więzienia. Pozdrawiam. M.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane