Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Największe atrakcje turystyczne w Niemczech

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
4. Brama Brandenburska – zabytkowa XVIII-wieczna budowla, dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Berlina. W wyniku podziału Niemiec na RFN i NRD i wybudowaniu Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska znalazła się w samy środku obszaru granicznego, uniemożliwiając tym samym jej przekroczenia. Po upadku Muru berlińskiego Brama Brandenburska stała się symbolem Pokoju i Wolności, a jej wizerunek znajduje się na niemieckich rewersach 10, 20 i 50 eurocentowych monet.
4. Brama Brandenburska – zabytkowa XVIII-wieczna budowla, dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Berlina. W wyniku podziału Niemiec na RFN i NRD i wybudowaniu Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska znalazła się w samy środku obszaru granicznego, uniemożliwiając tym samym jej przekroczenia. Po upadku Muru berlińskiego Brama Brandenburska stała się symbolem Pokoju i Wolności, a jej wizerunek znajduje się na niemieckich rewersach 10, 20 i 50 eurocentowych monet. / ShutterStock
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Ola Klejsa
  2016-04-06 15:32
  Nie wiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy jest fajnie tam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  0
  zgłoś
 • AA
  2016-03-20 21:41
  A gdzie Rothenburg ob der Tauber ? Gdzie zamki nad Mozelą ? Mainau ? Königstein, Bastei ? i wiele innych fajniejszych miejsc. Wiadomo, że nigdy się nie dogodzi każdemu, ale ta lista to śmiech, stworzona przez ludzi, którzy niewiele widzieli
  1
  zgłoś
 • x
  2012-05-14 21:46
  ss
  1
  zgłoś
 • Polak
  2012-05-14 21:45
  Ja proponuje zwiedzanoe obozow koncentracyjnych
  6
  zgłoś
 • fifi
  2012-05-12 22:51
  Ja proponuję niesamowite urządzenie - podnośnia statków w okolicach Eberswalde.
  http://www.youtube.com/watch?v=5QcVq9NhOS0&feature=related
  Szczegóły:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Podno%C5%9Bnia_statk%C3%B3w_Niederfinow

  http://en.wikipedia.org/wiki/Niederfinow_boat_lift
  0
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej