Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najbardziej spektakularne atrakcje świata natury

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pustynia Namib położona jest głównie w Namibii, w południowo-zachodniej Afryce na wybrzeżu Atlantyku. Rozpoczyna się na terenie Angoli i rozciąga wzdłuż całego wybrzeża Namibii, tj. od ujścia rzeki Kunene na granicy z Angolą na północy po ujście rzeki Oranje na południu, na granicy z RPA. Namib w języku nama oznacza "olbrzymi", a w innym tłumaczeniu "miejsce gdzie nic nie ma".
Pustynia Namib położona jest głównie w Namibii, w południowo-zachodniej Afryce na wybrzeżu Atlantyku. Rozpoczyna się na terenie Angoli i rozciąga wzdłuż całego wybrzeża Namibii, tj. od ujścia rzeki Kunene na granicy z Angolą na północy po ujście rzeki Oranje na południu, na granicy z RPA. Namib w języku nama oznacza "olbrzymi", a w innym tłumaczeniu "miejsce gdzie nic nie ma". / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Emilian Sołdacki
    2017-01-24 19:57:40
    Zdjęcie nie ma nic wspólnego z Wielkim Kanionem, w Arizonie ! to Bryce Canyon National Park w Utah !! który de facto nie jest kanionem tylko "amfiteatrem Bryce- to właściwa geologiczna nazwa ! Jest Kolorado Plateau czyli Wyżyna Colorado , zatem płaskowyż jest niezwykle luźną i mocno nieprecyzyjną nazwą.... powszechnie używa się nazwy Wyżyna Kolorado.. Jestem też ciekaw gdzie autor widział te "granitowe intruzje"? Z ostatnim zdaniem jestem w stanie się zgodzić !
    1
Reklama
Reklama

Zobacz więcej