Jesień do jedna z najlepszych pór roku na wizytę w Monachium. Stolica i największe miasto niemieckiego landu Bawarii słynie ze swoich historycznych, kulturalnych i piwowarskich tradycji, położenia blisko Alp i szeregu innych atrakcji. airberlin, druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech łączy Warszawę, Kraków i Gdańsk z Monachium kilka razy dziennie.

Podróżujący do Monachium mogą wziąć udział w największym na świecie festiwalu piwa, Oktoberfest, który w tym roku odbędzie się w terminie od 21 września do 6 października. Założony w 1810 roku festiwal jest rokrocznie odwiedzany przez ponad sześć milionów ludzi z całego świata.

Każdego roku, miłośnicy złocistego trunku zbierają się na Theresienwiese, aby świętować Oktoberfest. Od zawsze festiwal rozpoczyna się tradycyjną paradą powozów, które przemieszczają się z centrum miasta, wioząc ogromne beczki piwa. W południe, burmistrz otwiera jedną z beczek przy pomocy dłuta i młotka. W czasie 16 dni festiwalu odwiedzający mogą skosztować różnych rodzajów piwa specjalnie warzonego na Oktoberfest. Dla gości przygotowuje się prawie siedem milionów litrów piwa.

Odwiedzający festiwal mogą również spróbować tradycyjnych niemieckich potraw jak Schweinebraten (pieczeń wieprzowa), Schweinshaxe (golonka), Würstl (kiełbasy) do pary z niemieckimi knedlami – Knödel. W czasie festiwalu odbywa się także wiele imprez towarzyszących jak oficjalne parady, koncerty na świeżym powietrzu, można też zwiedzać browary Oktoberfest.

Także inne atrakcje Monachium jak muzea Pinakothek, pałace, parki, czy mecz piłki nożnej na słynnej Allianz Arena Bayernu Monachium warte są odwiedzenia. W odległości krótkiej jazdy samochodem z Monachium są też Alpy oraz bajkowy zamek Neuschwanstein, które czekają na zwiedzających z całego świata.

Polscy goście airberlin chcący lecieć do Monachium mogą wybierać z różnych wygodnych połączeń do kilku razy dziennie przez Berlin. airberlin lata do Berlina do trzech razy dziennie z Warszawy i Krakowa, a także łączy Gdańsk z niemiecką stolicą do dwóch razy dziennie.

Bilety rezerwować można na stronie airberlin.com, w Centrum Obsługi (tel. 00800 49 11 386, bezpłatnie), a także w biurach podróży.