Światowa Organizacja Turystyczna opublikowała dane, które pokazują, że Chińczycy są narodem, który najwięcej pieniędzy przeznacza na podróże. W 2012 roku chińscy turyści zostawili na całym świecie 102 miliardy dolarów.

Dotychczas najwięcej pieniędzy zostawiali turyści z Niemiec. W 2012 roku znaleźli się jednak na drugiej pozycji, z wydanymi 84 miliardami dolarów. Taką samą kwotę jak Niemcy podczas swoich podróży wydali Amerykanie.

Piątkę najwięcej wydających narodów zamykają Brytyjczycy i Rosjanie, którzy w 2012 roku wydali odpowiednio 52 i 43 miliardy dolarów.

Warto dodać, że liczba Chińczyków, którzy udali się w zagraniczną podróż wyniosła w 2012 roku 83 miliony, wobec zaledwie 10 milionów chińskich turystów w 2000 roku.

"Imponujący wzrost wydatków turystycznych obywateli Chin i Rosji odzwierciedla wejście na rynek podróży nowej klasy średniej z tych krajów, która ma szansę zmienić mapę światowej turystyki" - powiedział Taleb Rifai – Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystycznej.