Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

7 rad, kiedy kupować najtańsze bilety lotnicze

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Polskim podróżnym zazwyczaj najbardziej opłaca się zrobić rezerwację na 7 tygodni przed terminem lotu. Już tylko przestrzegając tej zasady, można zaoszczędzić do 18% średniej ceny biletu na danej trasie. Poza tym, zdecydowanie najlepszym miesiącem na tanie latanie jest listopad - to wtedy ceny biletów są do 12% niższe od średniej rocznej ceny na danym kierunku. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy rezerwacja z dużym wyprzedzeniem lub, odwrotnie, polowanie na bilety last minute, zawsze przynosi oszczędność. Czekanie do ostatniej chwili z zakupem biletu jest ryzykowne - ceny mogą gwałtownie spaść, ale i wzrosnąć.
Polskim podróżnym zazwyczaj najbardziej opłaca się zrobić rezerwację na 7 tygodni przed terminem lotu. Już tylko przestrzegając tej zasady, można zaoszczędzić do 18% średniej ceny biletu na danej trasie. Poza tym, zdecydowanie najlepszym miesiącem na tanie latanie jest listopad - to wtedy ceny biletów są do 12% niższe od średniej rocznej ceny na danym kierunku. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy rezerwacja z dużym wyprzedzeniem lub, odwrotnie, polowanie na bilety last minute, zawsze przynosi oszczędność. Czekanie do ostatniej chwili z zakupem biletu jest ryzykowne - ceny mogą gwałtownie spaść, ale i wzrosnąć. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • fh
    2014-10-27 04:40:55
    Super, 7 rad, a tak właściwie to tylko jedna: leć w listopadzie,
    0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej