Linia Wizz Air uruchomi od 31 października nowe połączenie lotnicze z Krakowa do Leeds Bradford w Wielkiej Brytanii – poinformowało lotnisko Kraków Airport.

Nowe połączenie pojawi się wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów na krakowskim lotniku. Loty będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki.

Jak przypomniał prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, Wizz Air to przewoźnik posiadający swoją bazę operacyjną w krakowskim porcie.

„Sezon letni, który okazał się frekwencyjnym sukcesem na krakowskim lotnisku, za kilka tygodni dobiegnie końca. Przed nami jesienne i zimowe miesiące, które mamy nadzieję, przyniosą nam konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego. Tym bardziej cieszy nas nowe połączenie do Leeds Bradford, które ogłosił nasz bazowy przewoźnik” - wskazał Włoszek.

Stolica Małopolski ma już bezpośrednie połączenie z tym brytyjskim miastem dzięki lotom wykonywanym przez linię Ryanair. Od lutego przyszłego roku trasa ta znajdzie się także w ofercie Jet2.com.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.(PAP)

autor: Rafał Grzyb