Z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce (Podkarpackie) będzie można dotrzeć do Frankfurtu nad Menem. Loty od 26 lipca br. uruchomi niemiecki narodowy przewoźnik Lufthansa. Połączenia będą realizowane 6 razy w tygodniu.

O nowym kierunku poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej na lotnisku w Jasionce. Przypomniano również, że loty do Frankfurtu były już realizowane z Podkarpacia, ostatni półtora roku temu.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej prezes portu w Jasionce Adam Hamryszczak, decyzja Lufthansy o przywróceniu lotów do Frankfurtu to doskonała wiadomość dla podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich województw, którzy regularnie korzystali z usług niemieckiego przewoźnika.

„Czekali na nią również zagraniczni inwestorzy, bowiem Frankfurt to centrum przesiadkowe oferujące nie tylko liczne kierunki europejskie, ale przede wszystkim loty transkontynentalne. Ponowne połączenie z dużym europejskim hubem ma dla rozwoju naszego lotniska ogromne znaczenie” – przekonywał.

Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami.

Zgodnie z opublikowanym dziś rozkładem wyloty z Jasionki zaplanowano dwa razy dziennie w poniedziałek i czwartek i raz dziennie we wtorek i sobotę. Z kolei loty z Frankfurtu będą się odbywać dwa razy dziennie w poniedziałek i raz dziennie w środę, niedzielę, czwartek i w sobotę. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ mmu/