Oferty wstępne w ramach aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości do wykorzystania dla usług LTE złożyło sześć firm, w tym wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi, wynika z informacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE)

"Sześć firm złożyło oferty wstępne w ramach ogłoszonej w dniu 10 października 2014 r., przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, aukcji na 19 rezerwacji częstotliwości.

Oferty wstępne złożyły następujące podmioty:

1. Orange Polska S.A.

2. P4 sp. z o.o.

3. Hubb Investments sp. z o.o.

4. T-Mobile Polska S.A.

5. Polkomtel sp. z o.o.

6. NetNet sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.









Według serwisu Telko.in, za wehikułem Hubb Investments "stoi Emitel", zaś "według danych dostępnych w KRS właścicielem spółki NetNet jest natomiast Szymon Ruta, syn Heronima Ruty, partnera biznesowego Zygmunta Solorza-Żaka". "Szymon Ruta pełnił rozmaite funkcje w spółkach kontrolowanych przez Solorza-Żaka, m.in. w Polkomtelu. NetNet zostało zarejestrowane w lutym bieżącego roku" - czytamy w serwisie.

W październiku UKE ogłosił aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz, które posłużą do świadczenia oferty szybkiego internetu LTE. Termin składania ofert wstępnych upłynął 24 listopada 2014.

Każda rezerwacja częstotliwości przeznaczona jest do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lub stałej na obszarze całego kraju. Każda rezerwacja będzie uprawniała do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości.