Całkowite zniesienie opłat roamingowych przed końcem 2015 roku. Przekonana jest o tym unijna komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes. Na razie od 1 lipca nastąpi kolejna obniżka opłat. Mniej zapłacimy za połączenia, SMS-y i korzystanie z mobilnego internetu.

Komisarz Kroes podkreśliła jednak, że to nie koniec zmian. „Jestem spokojna, że przed świętami Bożego Narodzenia wszystkie opłaty roamingowe zupełnie znikną” - powiedziała. Jednocześnie - jak dodała - Unia kontynuuje wysiłki, aby zapewnić jak najlepsze rozwiązania konsumentom. „Jutro wejdą w życie nowe obniżki do 55 procent obowiązujących obecnie cen” - przypomniała Kroes.

Obniżka o 55,5 procent dotyczy korzystania z internetu. O 21 procent spadną ceny wykonywanych połączeń w porównaniu z cenami z 2013 roku, o 28,5 procent połączeń odbieranych. Koszty wysyłania SMS-ów spadną o 25 procent. Za minutę połączenia wychodzącego zapłacimy więc 98 groszy plus VAT, za minutę połączenia przychodzącego 25 groszy, a za internet w komórce około złotówki za 1 megabajt.

Reklama