Cyfrowy Polsat i operator sieci telefonii komórkowej Plus wprowadzają do oferty Power LTE, czyli internet domowy w technologii radiowej bez limitów, poinformował prezes grupy Dominik Libicki.

"Zaczynamy ponownie swego rodzaju rewolucję. Wierzymy, że LTE będzie się nadal rozwijać. Kiedy będzie pozycjonowane cenowo jak internet stacjonarny i znikną problemy techniczne, powtórzy się historia, podobna jak wyparcie telefonii stacjonarnej przez komórki lata temu" - powiedział Libicki na spotkaniu z dziennikarzami.

Zaznaczył, że jest to kolejny krok grupy do poszerzenia grupy docelowej, który ma dać jej przewagę konkurencyjną.

Dyrektor zarządzająca Polkomtela (sieć Plus) Beata Białkowska wskazała, że Power LTE to kompletna nowość ofertowa na rynku.

"Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest tworzenie jej. Dlatego wprowadzamy internet domowy w technologii radiowej bez limitu. Będzie to standardowy element naszej oferty promocyjnej w ramach SmartDOM, dzięki któremu po wykorzystaniu pakietu danych z oferty, klient nadal korzysta z LTE i ma dostępność w HSPA+ poza zasięgiem LTE. Nasz internet domowy będzie zdecydowanie szybszy od Neostrady" - wyjaśniła Białkowska.

Zaznaczyła, że grupa przygotowała rozwiązania tzw. klasy serwisu (wygodna, szybka, maksymalna), pozwalające z jednej strony zarządzać jakością sieci w zależności od obciążenia, a z drugiej definiują priorytet dostępu do sieci, prędkość maksymalną w ramach LTE po wykorzystaniu "podstawowego pakietu".

"LTE obecnie uważa się za komplementarne do internetu stacjonarnego, ale z czasem stanie się substytutywny. Internet mobilny stanie się tym, czym ciepła woda w kranie. Składając to puzzle razem (technologia, rosnąca dojrzałość sieci i świadomość klientów) LTE stanie się pierwszym wyborem" - ocenił Libicki.

Na podstawie badań, przedstawiciele grupy podali, że 7 na 10 klientów używa internetu w Plusie jako domowego.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.