statystyki

Nagie media 33 1/3. Oto jak organy zarządzające mediami publicznymi sięgnęły dna [OPINIA]

autor: Elżbieta Rutkowska02.06.2020, 09:20; Aktualizacja: 02.06.2020, 09:21
Elżbieta Rutkowska

Elżbieta Rutkowskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Ilekroć myślę, że organy zarządzające mediami publicznymi sięgnęły dna, one pogrążają się jeszcze bardziej. Cały ubiegły tydzień wydawało się, że Jacek Kurski wrócił do zarządu Telewizji Polskiej. W piątek okazało się, że niekoniecznie, więc na wszelki wypadek teraz wraca jeszcze bardziej.

Ale po kolei. W poprzedniej kadencji PiS wymyśliło Radę Mediów Narodowych, żeby szybko i bez ceregieli obsadzać miejsca w zarządach i radach nadzorczych mediów publicznych. Takie amatorskie biuro kadr dla 20 spółek Skarbu Państwa, a zarazem prosta maszynka do głosowania, w której troje posłów partii rządzącej ma przewagę nad dwoma listkami figowymi z opozycji. Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański nakręca maszynkę i szast-prast, jak króliki z kapelusza, wyciąga i chowa kolejnych prezesów, członków zarządu i rady nadzorczej.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Bert(2020-06-02 11:49) Zgłoś naruszenie 1510

  po dnie to od dawna szorują takie tytuły iak gazeta POprawna. nie mówiąc już o takich niepolskich polskojęzycznych mediach jak np. ONET, GW, Fakt, Newsweek, TVN - które są najzwyczajnieszymi w świecie ośrodkami dywersji psychologicznej wymierzonej w Polskę.

  Odpowiedz
 • Jaro(2020-06-02 17:13) Zgłoś naruszenie 69

  30 pytań do zwolenników partii "Prawo i Sprawiedliwość" 1. w których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT? 2. o ile obniżono podatek VAT? 3. gdzie są setki tysięcy imigrantów z pasożytami i chorobami? 4. o ile podniesiono kwotę wolną od podatku? 5. jaką pomoc otrzymali frankowicze? 6. kto mieszka w stu tysiącach miszkań plus? 7. kto jeździ milionem samochodów elektrycznych? 8.jak wysokie są reparacje wojenne z Niemiec? 9. jakie wojska latają helikopterami zakupionymi dla armii? 10.Kto oddycha czystym powietrzem i gdzie? 11.dokąd pływają promy ze Szczecińśkiej stoczni? 12.jak pokonano ASF 13.o ile krótsze są kolejki do lekarzy? 14.ile łóżek szpitalnych przybyło w Polsce? 15.o ile wzrtosły emerytury i renty? 16.jak zmalały kolejki w sądach i skróciły się terminy rozpraw? 17.ilu Polaków wróciło z emigracji zarobkowej? 18.ilu Polaków wyjechało na dobre z kraju? 19.jak ochroniono środowisko? 20.gdzie jest pół miliarda posadzonych drzew? 21.o ile mniej węgla sprowadzamy z Rosji? 22.o ile wzrósł udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym Polski? 23. o ile mniej energii importuje Polska z Niemiec, Szwecji i Litwy? 24.gdzie jest wrak Tupolewa? 25.gdzie narodowa zgoda i połączenie wszystkich Polaków? 26.gdzie jest broń którą miano dozbroić nasz kraj? 27.ilu mniej urzędników pracuje w ministerstwach? 28.dlaczego nie przeprowadzono ekshumacji w Jedwabnem? 29.gdzie można przeczytać aneks do raportu WSI? 30.kto jeździ po 100 obwodnicach polskich miast?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2020-06-03 08:02) Zgłoś naruszenie 52

  do Jaro : bardzo ładnie, tylko czemu dociągnąłeś zaledwie do 30 ? Pytając w taki sposób spokojnie mógłbyś dociągnąć do 100. Pozwól , że Cię w jednym wyręczę - pyt. nr 31 : dlaczego nie utworzono sklepów z rozumem, w których taki Jaro mógłby robić zakupy ?

  Odpowiedz
 • jajacek gorszy sort(2020-06-02 13:49) Zgłoś naruszenie 38

  a w domu to przypadkiem wszyscy zdrowi? widzi się że koronawirus i rozumki krótkie też atakuje?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane