statystyki

Firmy chcą zmian w funduszu szkoleniowym

autor: Michalina Topolewska26.11.2015, 07:40; Aktualizacja: 26.11.2015, 09:54

Konfederacja Lewiatan proponuje modyfikacje dotyczące korzystania z pieniędzy przeznaczonych na kształcenie pracowników. Jej zdaniem potrzebne jest m.in. uproszczenie procedur oraz ujednolicenie wzorów składanych dokumentów.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) został utworzony w wyniku ostatniej nowelizacji ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2015 r. poz. 149 z zm.). Stanowi on wyodrębnione środki Funduszu Pracy, o które mogą starać się firmy zamierzające przekwalifikować lub uzupełnić wiedzę swoich pracowników poprzez np. kursy czy studia podyplomowe. Pieniądze z KFS można też przeznaczyć na badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia pracy lub szkolenia. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa może ono uzyskać 80 proc. lub 100 proc. dofinansowania kosztów kształcenia na jedną osobę, choć nie może to być więcej niż 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Jak podkreśla Konfederacja Lewiatan, firmy chętnie korzystają z pieniędzy KFS, ale praktyka związana z ich wydatkowaniem wskazuje na konieczność wprowadzenia wielu zmian w tym zakresie. Dlatego przygotowała swoje propozycje wprowadzenia konkretnych modyfikacji. W ocenie Lewiatana ujednolicenia wymagają w szczególności procedury związane z ubieganiem się o dofinansowanie.


Pozostało jeszcze 44% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane