statystyki

Jak zwiększyć wydajność pracownika? Pozwolić mu w pracy na drzemkę

autor: Łukasz Guza02.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 02.10.2014, 07:19
urzędnik, biuro, sen

urzędnik, biuro, senźródło: ShutterStock

Coraz częściej zdarza się, że firmy w swoich siedzibach udostępniają pracownikom pomieszczenia, w których mogą oni odpocząć – zdrzemnąć się, pograć w gry komputerowe itp. Taka kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowa przerwa od wykonywania obowiązków może pozytywnie wpłynąć na wydajność pracy. Potwierdzają to badania. Z tych przeprowadzonych w USA wynika, że dwudziestominutowa drzemka w ciągu dnia pracy zwiększa wydajność zatrudnionego o około 1/3. Pomieszczenia relaksacyjne już udostępniły swoim pracownikom np. polskie oddziały Google i Nike.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Nie wszędzie jest praca na taśmie(2014-10-03 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  Przy pracach biurowych powinien obowiązywać ruchomy albo nienormowany równoważny czas pracy. Jest oczywiste, że natężenie pracy biurowej nie jest jednolite. Są dni w które lepiej jest siedzieć dłużej i skończyć pracę nie odrywając się od niej. Ludzie mają również swoje ulubione pory na pracę. Niekoniecznie zerwanie się bladym świtem poprzedzające bieg z wywieszonym językiem zwiększa wydajność pracownika.
  Obecnie wprowadzono zmiany w czasie pracy pozwalające na ciekawe rozwiązania - ale pracodawcy podchodzą do tego zbyt nieśmiało.

  Odpowiedz
 • Tobi(2015-08-27 16:20) Zgłoś naruszenie 00

  Moim zdaniem mechanizm grywalizacji jest skuteczne między innymi do angażowania i aktywizacji pracowników oraz konsumentów

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane