statystyki

Jak zwiększyć wydajność pracownika? Pozwolić mu w pracy na drzemkę

autor: Łukasz Guza02.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 02.10.2014, 07:19
urzędnik, biuro, sen

urzędnik, biuro, senźródło: ShutterStock

Coraz częściej zdarza się, że firmy w swoich siedzibach udostępniają pracownikom pomieszczenia, w których mogą oni odpocząć – zdrzemnąć się, pograć w gry komputerowe itp. Taka kilkunasto- lub kilkudziesięciominutowa przerwa od wykonywania obowiązków może pozytywnie wpłynąć na wydajność pracy. Potwierdzają to badania. Z tych przeprowadzonych w USA wynika, że dwudziestominutowa drzemka w ciągu dnia pracy zwiększa wydajność zatrudnionego o około 1/3. Pomieszczenia relaksacyjne już udostępniły swoim pracownikom np. polskie oddziały Google i Nike.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Nie wszędzie jest praca na taśmie(2014-10-03 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  Przy pracach biurowych powinien obowiązywać ruchomy albo nienormowany równoważny czas pracy. Jest oczywiste, że natężenie pracy biurowej nie jest jednolite. Są dni w które lepiej jest siedzieć dłużej i skończyć pracę nie odrywając się od niej. Ludzie mają również swoje ulubione pory na pracę. Niekoniecznie zerwanie się bladym świtem poprzedzające bieg z wywieszonym językiem zwiększa wydajność pracownika.
  Obecnie wprowadzono zmiany w czasie pracy pozwalające na ciekawe rozwiązania - ale pracodawcy podchodzą do tego zbyt nieśmiało.

  Odpowiedz
 • Tobi(2015-08-27 16:20) Zgłoś naruszenie 00

  Moim zdaniem mechanizm grywalizacji jest skuteczne między innymi do angażowania i aktywizacji pracowników oraz konsumentów

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane