statystyki

Będzie proces pracowników z Biedronką

autor: Patrycja Otto30.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:39
JMP zapewnia, że w skali kraju pieniądze w ramach tego specjalnego świadczenia trafiają do tysięcy pracowników.

JMP zapewnia, że w skali kraju pieniądze w ramach tego specjalnego świadczenia trafiają do tysięcy pracowników.źródło: ShutterStock

W tym tygodniu komisja zakładowa NSZZ „Solidarność” złoży do sądu w Poznaniu pozew przeciwko największej sieci dyskontowej. Przekonało ją do tego pismo z Głównego Inspektoratu Pracy.

Powodem jest zmiana regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz uchwalenie nowego regulaminu pracy w sieci bez zachowania 30-dniowego terminu na rozpatrzenie wspólnego stanowiska organizacji związkowych działających u pracodawcy. Związek przyznaje, że z decyzją w tej sprawie czekał tylko na odpowiedź z GIP, do którego zaskarżył wyniki kontroli przeprowadzonej w tej sprawie przez Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu. Nie stwierdziła ona żadnych nieprawidłowości przy uchwalaniu nowych regulaminów, z czym związek się nie zgadzał.

– Pismo z odpowiedzią na nasze pytania otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wynika z niego wprost, że sprawa jest sporna i powinna zostać rozstrzygnięta na drodze sądowej. Tak też postanowiliśmy zrobić – mówi Piotr Adamczak, przewodniczący zakładowej Solidarności w Biedronce.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Qwerty(2018-07-30 09:23) Zgłoś naruszenie 61

  Ciekaw jestem, w jakim trybie i jaki sąd rozpatrzy legalność regulaminów. Kolejna, medialna ściema na sezon ogórkowy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Robert (2018-07-30 09:28) Zgłoś naruszenie 50

  Bardzo ładnie skomentował dzialania medialne Solidarności w Biedronce przewodniczący innego, także niszowego związku. Stwierdził „ w jednorożce też nie wierze” mówiąc o zapowiedzianym medialnie kilka tygodni temu sporze zbiorowym. Spór także był tylko w mediach.

  Odpowiedz
 • bach(2018-07-31 12:37) Zgłoś naruszenie 25

  Niech się przyjrzą związkowcy, jak obecnie pracują pracownicy Biedronki. Mają niezłe zarobki, ale towaru nie potrafią wyłożyć na czas, oznaczyć dobrą ceną. To zresztą choroba wielu sprzedawców, wielu marketów. Będziemy mieć znowu nowych działaczy związkowych. Bohaterów takich jak K. Morawiecki i Duda. Durnowaci pracownicy wyją na zw. zawodowych jak stoczniowcy na Solidarności. Oszukiwać to może tylko Rydzyk - za nim stoi potęga wydrwigroszy Rzymu.

  Odpowiedz
 • Witold (2018-08-06 20:02) Zgłoś naruszenie 10

  „W tym tygodniu komisja zakładowa NSZZ „Solidarność” złoży do sądu w Poznaniu pozew przeciwko największej sieci dyskontowej. ” I co? Tydzień minął, a pozwu nie ma. Zapowiadanego przez Panią Redaktor sporu zbiorowego, też nie ma.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane