Tyrowicz: Historia nieplanowanych skutków naszych działań

autor: Joanna Tyrowicz27.11.2017, 07:41; Aktualizacja: 27.11.2017, 08:07
Słabe pośrednictwo pracy, skutkujące niskim odsetkiem przekazywanych do PUP wakatów, miesza ludziom w życiorysach.

Słabe pośrednictwo pracy, skutkujące niskim odsetkiem przekazywanych do PUP wakatów, miesza ludziom w życiorysach.źródło: ShutterStock

Adresy e-mail pracowników akademickich są jawne, więc zdarza się, że piszą do nas ludzie oburzeni naszymi wypowiedziami albo badaniami. Czasem piszą zaś ludzie, którzy doświadczyli na sobie tego, co opisujemy w badaniach. Takim właśnie przykładem jest e-mail od pana Jarogniewa. Ale zacznijmy od początku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • jura(2017-11-27 13:44) Zgłoś naruszenie 20

  Pani T jak radzieccy naukowcy chce by życie toczyło się według jej teorji.A to po prostu czasami wystarczy wpierw posłuchać potem pomyśleć a potem wygłaszać.

  Odpowiedz
 • Nienaukowiec(2017-11-27 14:47) Zgłoś naruszenie 10

  Przykro to pisac ale od kogos kto nazywa siebie naukowcem wymaga sie umiejetnosci czytania ze zrozumieniem. Sporo klamstw w tym artykule. Zaden przepis nie zabrania pracodawcy zlozenia oferty w niepelnym wymiarze czasu pracy. Kod zawodu uzupelnia urzad pracy wiec pracodawca nie musi go podawac. Co do wysokosci wynagrodzenia to rozumiem, ze dla Pani Tyrowicz jest to zbedna informacja ale dla wiekszosci osob szukajacych pracy to informacja podstawowa. Wiecej rzetelnosci Pani „naukowiec”.

  Odpowiedz
 • Nienaukowiec(2017-11-27 17:48) Zgłoś naruszenie 10

  Pani Joanno, artykuł jest nierzetelny. Nie powinienem tego robić bo mam ciekawsze zajęcia ale skoro nie ma innego wyjścia to wykażę Pani przynajmniej dwie nieprawdy. Przepisy rozporządzenia zwierają dwie grupy danych, które pracodawca podaje składając ofertę pracy. Pierwsza grupa to dane wymagane, druga grupa to dane uzupełniające, których pracodawca nie musi podawać. I to w tej drugiej grupie jest kod zawodu oraz PKD. I teraz najważniejsze, paragraf 6 ust. 5 rozporządzenia "W przypadku gdy pracodawca krajowy nie podał w zgłoszeniu krajowej oferty pracy podstawowego rodzaju działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności, nazwy zawodu lub kodu zawodu, o których mowa w ust. 3 pkt 2, pracownik powiatowego urzędu pracy przyjmujący zgłoszenie tej oferty jest obowiązany odpowiednio do: 1) zapoznania się z danymi dotyczącymi pracodawcy krajowego zawartymi w krajowym rejestrze urzędowym podmiotów gospodarki narodowej REGON lub innym rejestrze udostępnianym publicznie z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych, 2) określenia i  przyporządkowania nazwy zawodu lub kodu zawodu odpowiednio do nazwy stanowiska określonego przez pracodawcę krajowego. A więc tak jak pisałem wcześniej jest to obowiązek pracownika urzędu pracy. Pracodawca nie musi się tym martwić. Napisała Pani nieprawdę pisząc, że pracodawca musi podać kod zawodu. Proszę się do tego przyznać a nie brnąć bo to nie przystoi naukowcowi. Druga nieprawda, to brak możliwości zgłoszenia oferty w niepełnym wymiarze czasu pracy. Jest to nieprawda. Wystarczy zajrzeć na stronę Centralnej Bazy Ofert Pracy, żeby się o tym przekonać. Urzędy przyjmują mnóstwo tego rodzaju ofert pracy. Żaden przepis im tego nie zabrania. Jeśli takowy jest to proszę go łaskawie przytoczyć. Co do wynagrodzenia i tego, że może ono się różnić w późniejszym czasie to jest to bez znaczenia. Dla osoby, która szuka pracy jest to bardzo ważna informacja i bez znaczenia jest to, że wynagrodzenie może na kolejnych etapach rekrutacji ulec zmianie. To już jest naturalny proces we wszystkich rekrutacjach, nie tylko tych w których bierze udział urząd pracy. Na zakończenie nalegam, żeby Pani przed napisaniem jakiegokolwiek artykułu wykonywała minimum pracy analitycznej, bo nie jest Pani stażystką ani studentką, której można takie rzeczy wybaczyć. W tym przypadku wystarczyło porównać tekst rozporządzenia z 2014 r., z jego wcześniejszą wersją, żeby dostrzec zmiany na korzyść pracodawców, o których pisałem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane