statystyki

Skazani na gorszy towar. Co dalej z podwójną jakością produktów?

autor: Patrycja Otto, Magdalena Cedro15.04.2019, 08:47; Aktualizacja: 15.04.2019, 08:53
Krótka historia walki o równe prawa konsumentów w UE

Krótka historia walki o równe prawa konsumentów w UEźródło: DGP

Polscy konsumenci na razie przegrywają walkę o zniesienie podwójnej jakości produktów. Jutro głosowanie ostatniej szansy.

Planowane zmiany w dyrektywie o nieuczciwych praktykach handlowych miały sprawić, że konsumenci we wszystkich krajach członkowskich Unii, kupując produkt danej marki, będą mieli pewność, że dostali dokładnie taki sam towar jak ten dostępny za granicą. Nie zawsze tak jest. Problem dotyczy zwłaszcza naszego regionu. Często skład produktów spożywczych jest u nas gorszy niż na Zachodzie, a konsumenci z Europy Środkowej od dawna skarżą się na to, że proszek kupowany w ich krajach nie pierze tak dobrze, jak ten nabyty w Niemczech.

Europarlament zaproponował powszechny zakaz sprzedawania produktów o różnej jakości w takim samym lub łudząco podobnym opakowaniu. Tymczasem Rada UE, w której decyzje podejmują kraje członkowskie, przeforsowała rozwiązania mocno osłabiające nowe regulacje. – One dają mnóstwo możliwości, by producent nadal mógł pakować w to samo opakowanie produkty o zupełnie innej jakości – podkreśla Róża Thun, europosłanka PO. – Polski rząd również głosował za tym stanowiskiem – dodaje.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • mee(2019-04-16 12:35) Zgłoś naruszenie 10

    No, no - od dawna o tym w RP się mówi. Czesi od zawsze. I nagle ludzie PO też to dostrzegli? Milczących oszustów z PO pogonili bezczelni oszuści z dojnej zmiany. A gdzież to ludzie agencji rzymskiej? Nie włączą się do walki o dobro wspólnoty? Nauczycielom za to już ubliżają - chodzi o to aby zlikwidować świeckich nauczycieli - teraz będą nasze dzieci uczyć ludzie wykształceni na uczelniach Rydzyka. Bo za mało jest głupich ludzi, jak oni wykształcą nasze dzieci, to dopiero będą nikim na zachodzie i w kraju /ot posłuszne darmowe bydło dla elit w sukienkach i na urzędach RP - już pracuje tam ks. Sawicz/.

    Odpowiedz
  • Jerry(2019-04-17 16:29) Zgłoś naruszenie 11

    Zaraz zobaczymy czy Was na tą jakość stać... Niemców stać... Pracuję w sklepie... najgorszy skład, najtańszy produkt - nie nadążam wykładać... dobra jakość, wyższa cena - termin, śmietnik..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Poradnik konsumenta

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane