statystyki

Fiskus zmienia zdanie co do kart na posiłki profilaktyczne

autor: Agata Paul09.01.2019, 07:30; Aktualizacja: 09.01.2019, 07:42
W ostatnich interpretacjach fiskus radykalnie zmienił swoje dotychczasowe stanowisko, uznając, że wartość kart przedpłaconych (żywieniowych) stanowi dla pracowników przychód, który nie jest objęty zwolnieniem z PIT.

W ostatnich interpretacjach fiskus radykalnie zmienił swoje dotychczasowe stanowisko, uznając, że wartość kart przedpłaconych (żywieniowych) stanowi dla pracowników przychód, który nie jest objęty zwolnieniem z PIT.źródło: ShutterStock

Wartość kart przedpłaconych (żywieniowych) stanowi dla pracowników przychód, który nie jest objęty zwolnieniem z PIT – wynika z najnowszych interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

To radykalna zmiana stanowiska skarbówki.

Chodzi o pracodawców, którzy zatrudniają pracowników w warunkach szczególnie uciążliwych i w związku z tym muszą zapewniać im nieodpłatnie odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Rodzaje posiłków i napojów oraz wymagania, jakie powinny one spełniać, a także przypadki i warunki ich wydawania zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz.U. nr 60 poz. 279).

Nie każdy pracodawca ma jednak możliwość wydania posiłków profilaktycznych. W takiej sytuacji może zapewnić pracownikom korzystanie z takich posiłków w czasie pracy w punktach gastronomicznych lub przyrządzanie ich we własnym zakresie z otrzymanych produktów (par. 2 ust. 2 rozporządzenia).


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane