statystyki

Fiskus zmienia zdanie co do kart na posiłki profilaktyczne

autor: Agata Paul09.01.2019, 07:30; Aktualizacja: 09.01.2019, 07:42
W ostatnich interpretacjach fiskus radykalnie zmienił swoje dotychczasowe stanowisko, uznając, że wartość kart przedpłaconych (żywieniowych) stanowi dla pracowników przychód, który nie jest objęty zwolnieniem z PIT.

W ostatnich interpretacjach fiskus radykalnie zmienił swoje dotychczasowe stanowisko, uznając, że wartość kart przedpłaconych (żywieniowych) stanowi dla pracowników przychód, który nie jest objęty zwolnieniem z PIT.źródło: ShutterStock

Wartość kart przedpłaconych (żywieniowych) stanowi dla pracowników przychód, który nie jest objęty zwolnieniem z PIT – wynika z najnowszych interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

To radykalna zmiana stanowiska skarbówki.

Chodzi o pracodawców, którzy zatrudniają pracowników w warunkach szczególnie uciążliwych i w związku z tym muszą zapewniać im nieodpłatnie odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Rodzaje posiłków i napojów oraz wymagania, jakie powinny one spełniać, a także przypadki i warunki ich wydawania zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz.U. nr 60 poz. 279).

Nie każdy pracodawca ma jednak możliwość wydania posiłków profilaktycznych. W takiej sytuacji może zapewnić pracownikom korzystanie z takich posiłków w czasie pracy w punktach gastronomicznych lub przyrządzanie ich we własnym zakresie z otrzymanych produktów (par. 2 ust. 2 rozporządzenia).


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane