Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Roboty i aplikacje: Zobacz, jakie nowe technologie zaczynają służyć seniorom

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Neurogra Neurogra to internetowa platforma gier treningowych, dzięki którym można poprawić pamięć, koncentrację, zdolność logicznego myślenia i zwiększyć szybkość pracy mózgu. Program treningowy został opracowany przez neuronaukowców z SWPS i jest oparty o ćwiczenia poznawcze. - Mózg człowieka jest plastyczny i może rozwijać się również w zaawansowanym wieku. Nasze narzędzie pokazuje, że seniorzy mogą poprawiać swoje kompetencje tak samo jak osoby młodsze. Co prawda startują z innych poziomów, ale poprawę wyników zauważamy analogiczną dla obu grup wiekowych - mówi Olaf Furmanek, twórca aplikacji. Gry mobilizują umysł do intensywnej pracy, a jednocześnie są doskonałą rozrywką, dzięki czemu utrzymują zainteresowanie użytkowników. Jednym z bardzo ważnych aspektów Neurogry jest możliwość personalizacji treningów. Oznacza to ciągłe monitorowanie postępów gracza i dobieranie dla niego odpowiedniego stopnia trudności gier. Postępy czynione w Neurogrze są opisane za pomocą specjalnego Wskaźnika Rozwoju Intelektu, który można porównywać między użytkownikami serwisu. - Jedną z ulubionych form pobudzania mózgu przez seniorów jest rozwiązywanie krzyżówek. Nie jest to do końca skuteczne, bo wystarczy opanować kilkaset haseł i czynność ta staje się wówczas odtwórcza. Tymczasem gry pobudzają umysł zdecydowanie lepiej. Zaliczenie kolejnych poziomów jest coraz trudniejsze i mózg cały czas się rozwija - mówi Olaf Furmanek. Jak wyjaśnia twórca aplikacji: Nie ma prostego przełożenia między grą a życiem codziennym. Neurogra to narzędzie służące rozwijaniu kompetencji intelektualnych takich jak pamięć, uwaga, logiczne myślenie i szybkość. Trening ma za zadanie pobudzić mózg do intensywnej pracy.
Neurogra Neurogra to internetowa platforma gier treningowych, dzięki którym można poprawić pamięć, koncentrację, zdolność logicznego myślenia i zwiększyć szybkość pracy mózgu. Program treningowy został opracowany przez neuronaukowców z SWPS i jest oparty o ćwiczenia poznawcze. - Mózg człowieka jest plastyczny i może rozwijać się również w zaawansowanym wieku. Nasze narzędzie pokazuje, że seniorzy mogą poprawiać swoje kompetencje tak samo jak osoby młodsze. Co prawda startują z innych poziomów, ale poprawę wyników zauważamy analogiczną dla obu grup wiekowych - mówi Olaf Furmanek, twórca aplikacji. Gry mobilizują umysł do intensywnej pracy, a jednocześnie są doskonałą rozrywką, dzięki czemu utrzymują zainteresowanie użytkowników. Jednym z bardzo ważnych aspektów Neurogry jest możliwość personalizacji treningów. Oznacza to ciągłe monitorowanie postępów gracza i dobieranie dla niego odpowiedniego stopnia trudności gier. Postępy czynione w Neurogrze są opisane za pomocą specjalnego Wskaźnika Rozwoju Intelektu, który można porównywać między użytkownikami serwisu. - Jedną z ulubionych form pobudzania mózgu przez seniorów jest rozwiązywanie krzyżówek. Nie jest to do końca skuteczne, bo wystarczy opanować kilkaset haseł i czynność ta staje się wówczas odtwórcza. Tymczasem gry pobudzają umysł zdecydowanie lepiej. Zaliczenie kolejnych poziomów jest coraz trudniejsze i mózg cały czas się rozwija - mówi Olaf Furmanek. Jak wyjaśnia twórca aplikacji: Nie ma prostego przełożenia między grą a życiem codziennym. Neurogra to narzędzie służące rozwijaniu kompetencji intelektualnych takich jak pamięć, uwaga, logiczne myślenie i szybkość. Trening ma za zadanie pobudzić mózg do intensywnej pracy. / ShutterStock
Reklama

Komentarze (3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • susudu
  2017-01-17 16:04
  fjcjsoikaku
  2
  zgłoś
 • fan
  2017-01-16 20:48
  .i fajnie
  1
  zgłoś
 • Isia
  2017-01-13 17:35
  Cieszę się i juž stawiam pierwsze kroki
  0
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej