„Wiedźmin 3” miał mocne wejście na E3, które są najważniejszymi targami branży gier. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy trafił na okładkę prestiżowego magazynu „Edge”, a pierwsza prezentacja jego zwiastuna miała miejsce na dzień przed rozpoczęciem imprezy na konferencji Microsoftu poświęconej najlepszym grom na nadchodzącą generację konsoli Xbox. Na niej też potwierdzono oficjalnie, że tytuł trafi na konsolę Xbox One.

„Ostatnimi okładkami w najważniejszych pismach branżowych oraz obecnością na konferencji Microsoftu pokazaliśmy, że nasz cel dołączenia do ścisłej czołówki światowych twórców gier staje się powoli faktem. Wiedźmin 3 już teraz, w roku poprzedzającym premierę, jest określany jako tytuł definiujący następną generację gier RPG, czyli gatunku do którego należy” – powiedział prezes CD PROJEKT Adam Kiciński.

W ciągu trzech dni targów (11-13 czerwca) na zamkniętym stoisku CD Projekt RED w strefie biznesowej odbyło się w sumie 25 godzinnych pokazów gry dla prasy i partnerów biznesowych.

„E3 było ważnym punktem naszej kampanii biznesowej i marketingowej związanej z promowaniem Wiedźmina 3. Zainteresowanie oraz entuzjastyczne przyjęcie naszych materiałów doskonale rokują Wiedźminowi i stanowią dobrą bazę do prowadzonych przez nas rozmów z potencjalnymi dystrybutorami naszego tytułu. To zdecydowanie najbardziej udane targi w naszej historii.” – powiedział Kiciński.

Na pokazach prezentowano „gameplay” gry, która na rynek trafi w przyszłym roku. Obejrzało go około 1000 osób z 37 krajów. Średnia ocen, które CD Projekt RED otrzymał w ankietach po prezentacjach to 9,11 na możliwe 10.

„Nie oczekiwaliśmy takiej liczby entuzjastycznych wstępnych recenzji, jaką otrzymaliśmy po zakończeniu konferencji Microsoftu oraz w kolejnych dniach. Możemy tylko podziękować tym, którzy poświęcili czas, żeby obejrzeć nasze prezentacje i zapewnić, że zrobimy wszystko, aby Wiedźmin 3 nie zawiódł oczekiwań” – powiedział szef studia CD Projekt RED Adam Badowski, który jest też członkiem zarządu CD PROJEKT.

Łącznie na E3 Wiedźmin 3 zdobył ponad 70 nagród i innych wyróżnień przyznanych zarówno przez graczy, jak i przedstawicieli międzynarodowej prasy z ponad 50 magazynów i serwisów internetowych, w tym tak prestiżowych jak: IGN, GameStop, Official Xbox Magazine, PC Gamer. Grę nagradzano między innymi w kategoriach: najlepsza gra targów, najbardziej oczekiwana gra, najlepsze RPG targów, nagroda publiczności.

Pierwsza część „Wiedźmina”, gry opartej o prozę Andrzeja Sapkowskiego, została wydana w 2007 r. Druga część, w wersji na komputery PC została wydana 17 maja 2011 roku, a 17 kwietnia 2012 roku gra zadebiutowała w wersji na konsole Xbox 360. Obie gry otrzymały ponad 200 nagród na całym świecie i sprzedały się w ponad 5 mln egzemplarzy. W lutym 2013 r. studio zapowiedziało wydanie gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która ma trafić do graczy w 2014 r.