Fińska firma Rovio - twórcy słynnych "Angry Birds" - ogłosiła, że już 27 września udostępni swoją nową grę "Bad Piggies". Tematycznie nawiązywać ona będzie do poprzedniego hitu, który na całym świecie rozszedł się już w ponad miliardzie kopii.

"Bad Piggies" będzie grą logiczno-zręcznościową, wykorzystującą podobnie jak "Angry Birds" zasady fizyki. Fabuła gry również nie jest skomplikowana - gracz kierować będzie grupą świnek, które znalazły się na bezludnej wyspie i - aby się z niej wydostać - budują kolejne urządzenia i pojazdy. Główni bohaterowie gry, grupa zielonych animowanych świnek, znana jest już jako główni przeciwnicy gracza w "Angry Birds".

Przedstawiciele Rovio twierdzą, że tytuł ze złymi świnkami nie będzie jedynie ubocznym projektem związanym z uniwersum wściekłych ptaków. Rovio planuje tytuł jako całkiem nową markę, którą rozwijać będzie w podobny sposób, tworząc kolejne odsłony, udostępniając użytkownikom nowe plansze czy odprzedając prawa do gadżetów z logo lub bohaterami gry.

Prezes Rovio Mikael Hed powiedział, że decyzja o stworzeniu gry ze złymi świnkami w roli tytułowej jest naturalnym następstwem wyrazów sympatii, jaką użytkownicy "Angry Birds" wyrażali głównym antagonistom gracza. "+Bad Piggies+ daje szansę zagrania jednymi z najbardziej lubianych bohaterów ze świata +Angry Birds+, zobaczyć jak wygląda świat widziany ich zielonymi oczami" - dodał Hed.

Nowa gra Rovio jeszcze przed premierą cieszy się zainteresowaniem internautów. Założona w ubiegłym tygodniu strona na Facebooku już zgromadziła ponad 19 tys. fanów a filmowa zapowiedź gry w serwisie YouTube obejrzana została ponad 540 tys. razy.

Gra "Bad Piggies" ukaże się 27 września na platformach z systemami operacyjnymi OS X, iOS i Android. Firma zapowiada, że wersje na komputery PC i smartfony z systemem Windows Phone pojawią się wkrótce.

"Angry Birds" to seria gier, której pierwsza odsłona znalazła się w należącym do Apple internetowym sklepie z aplikacjami dla systemu operacyjnego iOS w grudniu 2009 roku. Przez trzy lata seria rozrosła się do kilkunastu pozycji na większość dostępnych platform sprzętowych. Na całym świecie pobrano już około miliarda cyfrowych kopii gier z tej serii.