statystyki

Fintechy stają się realnym zagrożeniem dla banków

autor: Łukasz Wilkowicz13.12.2018, 07:09; Aktualizacja: 13.12.2018, 08:12
Bankowcy bardziej niż nowych projektów obawiają się wejścia w usługi finansowe przez technologiczne giganty, takie jak Google, Apple czy Amazon. Powód: w ich przypadku już teraz liczba klientów liczona jest w miliardach w skali całego globu.

Bankowcy bardziej niż nowych projektów obawiają się wejścia w usługi finansowe przez technologiczne giganty, takie jak Google, Apple czy Amazon. Powód: w ich przypadku już teraz liczba klientów liczona jest w miliardach w skali całego globu.źródło: ShutterStock

Firma, która ma w Polsce ćwierć miliona klientów, właśnie dostała licencję bankową.

Revolut to jeden z najbardziej znanych europejskich fintechów – firm, które w oparciu o zaawansowane technologie oferują usługi finansowe. Jest zarejestrowany w Wielkiej Brytanii i ma obecnie status instytucji pieniądza elektronicznego. Może otwierać klientom rachunki i realizować z nich płatności (dzięki aplikacji w smartfonie), ale w rzeczywistości pieniądze są zdeponowane w bankach. Firma poinformowała właśnie o uzyskaniu licencji bankowej.

„Europejska licencja bankowa oznacza dla Revolut możliwość przyjmowania depozytów, które chronione będą do kwoty 100 tys. euro w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów. Revolut rozpocznie także prace nad ofertą limitu kredytowego na rachunku oraz konkurencyjnych cenowo pożyczek konsumenckich i dla biznesu” – zapowiada firma.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane