Obecnie w firmach widoczny jest trend wszechobecnej optymalizacji, który wymusza poszukiwanie maksymalnie efektywnych rozwiązań, i to nie tylko w zakresie finansowym, ale także zarządzania urządzeniami i wydrukami przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa i poufności danych. Co więcej, stopniowo rośnie też świadomość związana z ochroną środowiska, co wiąże się z ograniczeniem odpadów i zużycia energii elektrycznej. Wszystko to dowodzi, że pozycja druku bez względu na rodzaj organizacji nadal jest niepodważalna – zmienia się jedynie technologia i sposób, w jaki z niej korzystamy.

Zdecydowany odwrót od laserowych urządzeń drukujących

Przez ostatnie 20 lat bezspornie najpopularniejszym rozwiązaniem w przedsiębiorstwach był druk laserowy. Do głosu jednak stopniowo zaczęły dochodzić drukarki atramentowe, które już wkrótce mogą zdetronizować dotychczasowego lidera. Skąd taka zmiana? Dzięki opatentowanej przez firmę Epson technologii stałego zasilania w atrament drukarki atramentowe obecnie oferują krótki czas pracy, doskonałą jakość oraz trwałość wydruku, zapewniając jednocześnie niezawodność oraz znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Wielu przedsiębiorców już zdążyło docenić przewagę, jaką daje druk atramentowy, co najlepiej widoczne jest na danych za sprzedaż — łączny udział atramentowych drukarek biznesowych wzrasta o 6% rok do roku, podczas gdy w tym samym okresie udział na rynku drukarek laserowych spada o 7%. Niewątpliwie tak dynamiczny rozwój całego segmentu możemy przypisać wielofunkcyjnym urządzeniom Epson z serii WorkForce Enterprise – są to najmocniejsze drukarki przeznaczone dla dużych firm i korporacji, które obecnie wyznaczają standardy pod względem wydajności, kosztów pojedynczego wydruku oraz niezawodności.

Technologia atramentowa daje przewagę

W tym przypadku postęp technologiczny zawdzięczamy głowicom drukującym PrecisionCore, które zostały opracowane na potrzeby wieloformatowych drukarek przemysłowych (LFP). Ich konstrukcja — ze względu na brak skomplikowanych elementów takich jak bębny, utrwalacze czy wałki — do granic możliwości ogranicza potrzebę czynności związanych z konserwacją. Co więcej, technika druku proponowana przez firmę Epson nie wymaga podgrzewania atramentu, co również korzystnie wpływa na trwałość podzespołów, ale także ogranicza o 90 proc. zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Ogromną przewagę daje również stała głowica, która nie porusza się w trakcie pracy, dzięki czemu przy jednym przebiegu zadrukowywuje całą szerokość strony. W efekcie pozwala to urządzeniom z serii WorkForce Enterprise osiągnąć prędkość wydruku na poziomie 100 stron na minutę, co w przypadku laserowych odpowiedników jest wynikiem praktycznie nieosiągalnym. Do tego należy dodać niezwykle trwałe atramenty DURABrite Pro, które gwarantują najwyższe parametry druku, przy okazji zapewniając niespotykaną w przypadku drukarek laserowych elastyczność przy doborze nośników. Co więcej, są też niezwykle wydajne – atrament dołączony do urządzeń z serii WorkForce Enterprise pozwala nawet na 100 tys. wydruków.

źródło: Materiały Prasowe

Bezpieczeństwo i pełna kontrola nad obiegiem dokumentów

Bez względu na wielkość czy charakter biznesu przedsiębiorcy z dnia na dzień zostali zmuszeni do wdrożenia wytycznych RODO. Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych wymaga zaprojektowania oraz implementacji kompleksowego systemu ochrony wrażliwych danych — jak się okazuję, zadania związane z drukiem oraz skanowaniem są jednym z najważniejszych jego elementów. Co więcej, niezależnie od RODO w obawie przed niekontrolowanym wyciekiem wśród przedsiębiorców rośnie także świadomość związana z bezpiecznym obiegiem dokumentów w organizacji. W odpowiedzi na te potrzeby klientów Epson od lat proponuje swoim użytkownikom narzędzia, które doskonale realizują zadania dotyczące bezpieczeństwa.

 Jednym z nich jest aplikacja Epson Print Admin, która oferuje zarządzanie i monitorowanie zadań wydruku/skanowania. Pozwala precyzyjnie definiować kto i co może drukować, co w efekcie minimalizuje ryzyko przypadkowego bądź intencjonalnego wycieku informacji.Kolejnym niezbędnym elementem uszczelniania systemu jest Document Capture Pro, czyli zaawansowane narzędzie do skanowania i zarządzania zadaniami skanowania. Aplikacja obsługuje wiele typów dokumentów oraz rodzajów materiałów źródłowych, pozwalając na bezpieczne przekazywanie zdigitalizowanych treści bezpośrednio do wybranych użytkowników, katalogów czy folderów w chmurze. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie zestawu narzędzi od firmy Epson – aplikacje świetnie sprawdzą się także do analizowania zadań wydruku, co przyda się m.in. do optymalizacji kosztów.

Print & Save: flota drukarek na abonament

W związku z dynamicznym rozwojem finansowego modelu usługowego firma Epson również oferuje outsourcing druku na zasadach zbliżony do leasingu samochodów czy korzystania z Netflixa. W skrócie: użytkownik końcowy nie kupuje urządzenia na własność, ma prawo jedynie stale z niego korzystać. Oprócz bezdyskusyjnej wygody program Print & Save pozwala na obniżenie kosztów druku nawet o 40%.

By z niego skorzystać, na początku przy pomocy specjalisty Epson należy oszacować miesięczne zapotrzebowanie na druk. Na podstawie wyliczeń ustalana jest miesięczna stawka opłaty za druk, w ramach której klient otrzymuje odpowiednio dobrane urządzenie, materiały eksploatacyjne oraz wsparcie techniczne. Co jest ogromną zaletą, nie ma tu żadnych dodatkowych kosztów, przez co wielu specjalistów uważa, że jest to najwygodniejsza oraz najkorzystniejsza forma finansowania druku.

Epson oferuje także alternatywne rozwiązanie, które umożliwia podpisanie umowy wyłącznie na obsługę w zakresie materiałów eksploatacyjnych. Wariant ten dedykowany jest firmom, które posiadają już własną flotę urządzeń drukujących – w tym przypadku zewnętrzny dostawca odpowiedzialny jest za utrzymanie sprzętu w dobrej kondycji oraz dostarczanie niezbędnych materiałów eksploatacyjnych.

Czy to się naprawdę opłaca?

Efektem takiego wyboru są wymierne korzyści dla klienta końcowego – użytkownik wie, ile dokładnie wyda na usługi związane z wydrukiem, co pozwala na dokładniejsze rozplanowanie budżetu. Obowiązek utrzymania urządzeń jest po stronie zewnętrznego dostawcy, dlatego zespół może skupić się na kluczowych dla przedsiębiorstwa kwestiach, a nie zajmować się poziomem tuszu w drukarce. Warto pamiętać, że w ramach opłaty dostarczane są też wszystkie usługi związane z konserwacją oraz naprawami.

I "last but not least" - kwestia ekologii: drukarki Epson to do 95% niższe zużycie energii i nawet 99% mniejsza ilość odpadów w porównaniu z technologia laserową.

Więcej informacji:
www.epson.pl/wfp
business@epson.pl

źródło: Materiały Prasowe