Mając na uwadze godność pracowników i ich rodzin, Polskie Radio pozwało Ringier Axel Springer, "Newsweek" i redaktora naczelnego tego tygodnika za szkalującą Polskie Radio okładkę wydania 11/2023 - poinformowała we wtorek prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

ikona lupy />
Polskie Radio pozywa Newsweek za okładkę / Media / nieznany

W oświadczeniu, wygłoszonym w warszawskim Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, Kamińska poinformowała, że "mając na uwadze dobre imię Polskiego Radia, jak również godność pracowników, współpracowników PR i ich rodzin, Polskie Radio pozwało Ringier Axel Springer, tygodnik +Newsweek+ i redaktora naczelnego tego tygodnika za szkalującą Polskie Radio okładkę, grafikę, które zawarte są w wydaniu 11/2023". "Polskie Radio nie może się godzić na takie szkalowanie dobra instytucji, godności pracowników, godności współpracowników i ich rodzin" - podkreśliła.

Dodała, że Polskie Radio "nie może się godzić na używanie określenia +szczujnia+ - jeszcze w dodatku w zestawieniu z czarnym, agresywnym psem na pierwszym planie i mając jeszcze na względzie metody wzięte z najgorszych stalinowskich czasów". "To analogia, którą państwo widzą na grafice - rok 1953 r. okładka pt. +Szczekaczki+ i rok 2023 okładka tygodnika +Newsweek+. Tego uwłaczającego Polskiemu Radiu oraz wszystkim pracownikom i współpracownikom gestu ze strony Ringier Axel Springer, +Newsweeka+ i redaktora naczelnego Polskie Radio nie może zlekceważyć" - podsumowała prezes Polskiego Radia. (PAP)

dap/ dki/