Teraz prezes weźmie prywatne media. Nadchodzą radykalne przepisy antykoncentracyjne

autor: Barbara Sowa24.01.2017, 07:59; Aktualizacja: 24.01.2017, 08:33
Nasi rozmówcy z PiS przyznają, że przejęcie dziennika jest dziś mało realne. Dodają, że solą w oku Kaczyńskiego są nie tylko tytuły drukowane, ale przede wszystkim telewizja

Nasi rozmówcy z PiS przyznają, że przejęcie dziennika jest dziś mało realne. Dodają, że solą w oku Kaczyńskiego są nie tylko tytuły drukowane, ale przede wszystkim telewizjaźródło: ShutterStock

Po tym, jak udało się podporządkować TVP i Polskie Radio, w PiS rośnie apetyt na pacyfikację komercyjnej części rynku. Orężem w ograniczeniu niezależności mają być radykalne przepisy antykoncentracyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • g (2017-01-26 10:14) Zgłoś naruszenie 31

    Oczywiście o wszystkich potrzebach tego kraju mówi "szeregowy poseł" a nie ministrowie czy pani Premier

    Odpowiedz
  • Ucho od śledzia(2017-01-25 08:53) Zgłoś naruszenie 154

    "Potrzebna jest reforma mediów, chcemy, aby dążyły do prawdy, a nie opowiadały się za jedną stroną – zapowiedział w weekend prezes PiS Jarosław Kaczyński..." Zaczyna boleć to, że ludzie przestali słuchać i oglądać TVPis, gdzie propaganda przebija czasy Urbana, więc chce "zreformować" niezależną od niego konkurencję. A ten język: "aby dążyły do prawdy..." to jakbym znowu słyszał tow. I Sekretarza na kolejnym Plenum KC PZPR... Czy znowu przyjdzie nam wychodzić na spacery o 19.30?

    Odpowiedz
  • Sztolasz(2017-01-25 00:51) Zgłoś naruszenie 73

    "Jeśli pojawiłaby się uczciwa cena, to myślę, że Niemcy chętnie by z takiej propozycji skorzystali" ??? Że jak?! Panie Zarębski, nie bęzie propozycji cenowej! Powstanie "prawo" -- takie Prokrustowe łoże, do ktorego trzeba się będzie wpasować. A jak nogi będą wystawać, to albo wyp**rdalać z biznesu, albo tniemy - uczciwie, wzdłuż krawędzi.

    Odpowiedz
  • Sonia B.(2017-01-24 18:32) Zgłoś naruszenie 138

    Im bardziej będą sekować tvn tym więcej tvn-u ludzie będą oglądać, bo tvn zakorzeniło się w Polsce niesamowicie jako właśnie taka inteligencko-krytyczna telewizja. Tam nawet jak opowiadają ewidentne bzdury to i tak ludzie to kupują. A "Wydarzenia" Polsatu są najbardziej obiektywnym programem informacyjnym w telewizji, bez porównania obiektywniejszym niż Fakty czy kompletnie upartyjnione Wiadomości. A w ogóle t telewizji lepiej nie oglądać.

    Odpowiedz
  • magda(2017-01-24 15:44) Zgłoś naruszenie 218

    ogarnia mnie przerażenie.............

    Odpowiedz
  • jerzor(2017-01-24 15:17) Zgłoś naruszenie 346

    No cóż ! Trzeba będzie reaktywować Radio Wolna Europa !

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-01-24 14:35) Zgłoś naruszenie 208

    Niech pisobolszewiki sprowadzi przyjaciół nie tylko ze wschodu ale i z południa. Jak dzielni francuzi.

    Odpowiedz
  • wolny(2017-01-24 13:24) Zgłoś naruszenie 2513

    No i po co było robić transmisję WOŚP TVNowi, teraz za to beknie. Ciekawe jak spacyfikują Internet?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Norbert(2017-01-24 13:05) Zgłoś naruszenie 298

    Pewnie muszą odebrac koncesję TVN bo ta zabrała by ludziom 500 plus.

    Odpowiedz
  • Memiś(2017-01-24 12:00) Zgłoś naruszenie 238

    Kto ty jesteś,że robotnik ci meldował? Zapewne Misiewiczem.

    Odpowiedz
  • Z wewnątrz(2017-01-24 11:27) Zgłoś naruszenie 5817

    Znam osobiście (zawodowo i prywatnie) dość dobrze ludzi, którzy zajmują się w PiS wyżej opisanym projektem. To są ludzie zawistni o bardzo dużych kompleksach, ultra katoliccy i wręcz zaślepieni ideą. Prywatnie narzucają wszystkim swoje poglądy. Nawet, gdy nie mają pojęcia, o czym mówią. Nie uważam ich, za wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, wręcz przeciwnie. Wywodzą się ze środowisk konserwatywnych, a ich kompetencje są raczej ładnie opisane na papierze i nie mają związku z praktycznym doświadczeniem w biznesie. To teoretycy. Sam jestem prawicowym Katolikiem i blisko mi do aktualnego Rządu, ale poziom tych ludzi mnie przeraża. Mam większe zastrzeżenia co do samych „specjalistów” w PiS, niż do przedstawianych pomysłów. Często odnoszę wrażenie, że brakuje im po prostu ludzi.

    Odpowiedz
  • do czytajacych ze zrozumieniem(2017-01-24 09:28) Zgłoś naruszenie 3217

    Pani ekspert to nie wiem z jakiej choinki sie urwała ale tekst że główną przeszkodą do wprowadzenia rozwiązań francuskich w Polsce jest ceniona przez Francuzów wolność słowa i niezależność (co pokazały relacje z zamachów itp) natomiast Polacy to chyba najbardziej cenią cenzurę...

    Odpowiedz
  • dobry bajer, nie jest zły(2017-01-24 09:12) Zgłoś naruszenie 4526

    no i fajnie, no i bardzo dobrze... bo dzięki tejże "dobrej zmianie" na ekranach telewizorów znajdzie się coraz więcej merytorycznych, bezpartyjnych i nie spreparowanych byle jaką, nudną i nieskuteczną propagandą...Wiadomości. Ha ha ha.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-01-24 08:47) Zgłoś naruszenie 72136

    Nareszcie --to co wyprawia i wyprawialo TVN to juz nie dziennikarstwo --to propaganda rodem z najgorszych czasów . przypomnijmy wiek emerytalny robotników w tym tych zatrudnionych od 15 r zycia czy Ustawe o Emeryturach POmostowych i jej wsteczne działanie oraz to co na ten temat uchwalał TK i jej pryncypał Rzeplinski w swojej "bezstronnej działalności" lub publicznie nawoływanie Tuska do niepłacenia POatku RTV -przestepstow jeszcze nie przedawnione--a póżniej wysłanie tym frajerom co mu uwierzyli przez US --komorników w celi sciągnięcia tego haraczu.

    Pokaż odpowiedzi (16)Odpowiedz
  • Bezpartyjny(2017-01-24 08:25) Zgłoś naruszenie 10537

    Totalitaryzm wkracza do Polski wielkimi krokami.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz