Pracownicy budżetówki z racji stałych, stabilnych choć niewysokich płac są wciąż na celowniku banków. Nowa ofertę kredytową przygotował dla nich Bank Millenium.

Żołnierze, Straż Graniczna i Pożarna, policjanci, nauczyciele, pracownicy Służby Celnej i Więziennej oraz osoby zatrudnione w Administracji Publicznej mogą od dziś korzystać z Pilnej pożyczki Banku Millennium na uprzywilejowanych warunkach.

Specjalna oferta Pilnej Pożyczki dedykowana jest osobom z wybranych grup sektora publicznego, które potrzebują gotówki, a jednocześnie chcą uniknąć skomplikowanych formalności. Uprzywilejowane finansowanie obejmuje kwoty do 15 000 zł.

Z szybkiej i łatwej pożyczki mogą skorzystać służby mundurowe: Żołnierze, Straż Graniczna, Policja, Straż Pożarna, Służba Celna i Służba Więzienna; Administracja Publiczna i nauczyciele. Do rozpoczęcia procesu weryfikacji wystarczy dokument potwierdzający zatrudnienie w wybranej grupie sektora publicznego i dowód osobisty.
Powyżej kwoty 15 000 zł wymagane jest dodatkowo zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu wypełnione przez pracodawcę.

Millenium Bank nie jest pierwszą instytucją finansową, która swoją ofertą chce zainteresować pracowników budżetówki. Z podobnymi produktami występowały takie instytucje jak Alior Bank, a także w 2010 r. pożyczkę z oprocentowaniem poniżej 10 proc. dla policjantów czy proponował Invest Bank.

Ponadto w wielu bankach np. w Eurobanku czy BOŚ, żołnierz pokazujący legitymację służbową mógł liczyć na przyspieszenie decyzji kredytowej, nie wspominając, że auta marki Fiat, Alfa Romeo czy Lancia były dla mundurowych w lepszej cenie lub bardziej atrakcyjnej ofercie kredytowej.