Prezydent pomaga frankowiczom: To kredytobiorca wybierze odpowiednie rozwiązanie

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki08.06.2016, 07:57; Aktualizacja: 08.06.2016, 08:09
frank szwajcarski

Propozycja wypracowana przez specjalistów pracujących dla Kancelarii Prezydenta ma segmentowy charakter. Składa się na nią kilka różnych rozwiązań, i to kredytobiorca walutowy będzie decydował, z którego skorzystać. Dobrowolnie.źródło: ShutterStock

Kredytobiorca miałby rok na podjęcie decyzji, przewalutowanie miałoby się odbyć po kursie sprawiedliwym, a banki mogłyby rozłożyć straty w czasie. Ale nie wiadomo, po jakim kursie konkretnie i jakie byłyby to straty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • nostradamus(2016-06-08 10:28) Zgłoś naruszenie 50

  jest to bardzo zastanawiające przecież wiadomo iż ta cała operacja dawania kredytów w CHF była przekrętem nad czy się zastanawiać to tylko 5 banków nie wiem jak liczą straty banków , ale rozbieżności jest olbrzymia. Akcjonariusze tych banków też zdają sobie sprawę z przekrętu

  Odpowiedz
 • jacek5312(2016-06-08 14:21) Zgłoś naruszenie 40

  przede wszystkim nie można nazywać pomocą czegoś co nie jest pomocą, tylko obowiazkiem prezydenta. A jest nim niewątpliwie walka z patologią i oszustwem bankierów. skoro kredyty były udzielane nie zgodnie z prawem to należy to wyprostować i to bez wzgl. na to jakie straty banki poniosą., jeżeli wogóle poniosą? Nikt mnie sie nie pyta jakie ja straty ponoszę , a to nie ja sporzadzałem umowę niezgodną z prawem tylko bank.

  Odpowiedz
 • Albert(2016-06-08 09:24) Zgłoś naruszenie 31

  To już trwa tak długo i prowadzona jak budowa autostrad, problemów górnictwa czy rozwiązania dotyczące smogu lub braku wody ! Tyle krajów już sobie z tym poradziło a Polska wciąż kluczy a ... banki zarabiają ponieważ dla nich status quo to fakt. A kurs waluty wciąż bez zmian. Podstawowy problem to nie spłata a zadłużenie i wokół tego powinien być procesowanie rozwiązania. Banki ustaliły mechanizm "strzyżenia owiec" i wciąż mają golarki i nożyce i nie chcą ich odkładać. Banki i tak po przewalutowaniu będą zarabiać ponieważ te kredyty wciąż będą żyły ale według WIBOR-u. Bilans całej operacji "ustawy frankowej" wyjdzie na PLUS dla kraju.

  Odpowiedz
 • kk(2016-06-08 10:15) Zgłoś naruszenie 25

  A co z kredytami w euro albo w dolarach? A co z tymi którzy ponoszą ryzyko w działalności gospodarczej, finansowej etc. Biorąc kredyt podjęli RYZYKO biznesowe!!! Czy kredyty frakowe były udzielane ubezwłasnowolnionym lub nieletnim? Każdy kto ten kredyt brał chciał po prostu zarobić!!!! Kredyt był tańszy od złotówkowego. Tego się trzymajmy, ale niestety interes się nie udał więc zróbmy składeczkę na na bidoczków..... i pomagajmy kolejnym "pokrzywdzonym" (biedni kredytów frankowych na budowę domów nie brali). Jest jeszcze jakiś pomysł na rozdawnictwo dla nieudaczników ? Otwórzcie oczy, Janosik zmartwychwstał.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Boguś(2016-06-08 08:58) Zgłoś naruszenie 12

  Przez ostatnie 3 lata moja emerytura wzrosła o 7 zł. 80 gr. Kiedy 500+ dla emeryta ???

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-06-08 20:10) Zgłoś naruszenie 01

  Prezydent ściemnia . POwód ? - bo banki mogą zwolnić tysiąc pociotków PiS-u . Albo i wszystkich . I jeszcze mogą zażądać natychmiastowej spłaty kredytu - z powodu obniżenia wiarygodności płatniczej , z tytułu utraty pracy oczywiście .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane