statystyki

Ubezpieczyciele rzetelni? Opinie są podzielone

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patryk Słowik10.10.2017, 07:28; Aktualizacja: 10.10.2017, 08:58
ubezpieczenia-smartfon-wypadek

W tle dyskusji o traktowaniu ubezpieczonych przez zakłady jest pomysł rzecznika związany z powoływaniem niezależnych rzeczoznawców.źródło: ShutterStock

Wytyczne w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych zaczynają przynosić skutki. Twierdzi tak Komisja Nadzoru Finansowego. Zaprzecza tym samym tezom postawionym w raporcie rzecznika finansowego opublikowanym w zeszłym tygodniu.

KNF przyznaje, że nadal na rynku ubezpieczeń jest wiele do zrobienia. To spostrzeżenie łączy wszystkich. Ale – jak przekonuje komisja – „generalnie negatywna opinia o stanie wdrożenia wytycznych przez zakłady ubezpieczeń wydaje się jednak nie do końca uzasadniona”.

Organ nadzoru twierdzi bowiem, że zrealizowane kontrole potwierdzają wprowadzanie wspólnych dla wszystkich zakładów ubezpieczeń rozwiązań korzystnych dla konsumentów oraz rezygnację z wielu naruszających interesy poszkodowanych działań.

Na co zresztą najlepszym dowodem powinien być spadek liczby spraw wpływających do rzecznika finansowego.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane