statystyki

OZE: Mała energia wejdzie z dużą siłą

autor: Patryk Słowik05.08.2020, 09:42; Aktualizacja: 05.08.2020, 09:50
Panele słoneczne

Panele słoneczneźródło: ShutterStock

Nie będzie już konieczności uzyskiwania koncesji dla instalacji OZE o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW. Dziś obowiązek uzyskania wpisu do rejestru wytwórców energii w małej instalacji dotyczy urządzeń o mocy w przedziale 50 kW – 500 kW.

W przypadku mocy 500 kW i większej jest obowiązek uzyskania koncesji. Zmiana ma pobudzić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do wytwarzania energii, głównie na swoje potrzeby. Taką propozycję przygotowało Ministerstwo Klimatu, które właśnie przekazało do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.

„Poziom skomplikowania przepisów prawnych, których adresatami są przedsiębiorcy, jak również nadmiar obowiązków administracyjno-formalnych oddziałuje na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w znacznie większym stopniu niż na przedsiębiorstwa duże. Jako rozwiązanie powyższego przygotowano mechanizm rejestracji adresowany dla większej liczby podmiotów eksploatujących małe instalacje odnawialnego źródła energii” – tłumaczy istotę korekty projektodawca.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie