pomoc

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pomoc. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pomoc.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kim jest współpracownik przedsiębiorcy? Definicja wciąż niejasna

  Kim jest współpracownik przedsiębiorcy? Definicja wciąż niejasna

  Ustalenie, kiedy członek rodziny podlega ubezpieczeniom społecznym w tym charakterze, jest ciągle przedmiotem licznych sporów z ZUS. Do ich rozstrzygnięcia niezbędne jest sięgnięcie do orzecznictwa.

  czytaj więcej

 • Z obawy przed wypadkiem dla delegowanych polskie bhp

  Z obawy przed wypadkiem dla delegowanych polskie bhp

  Prawo UE nakazuje zapewniać delegowanym minimalne warunki zatrudnienia obowiązujące w kraju, w którym mają świadczyć pracę. To jednak bywa niełatwe. W przypadku delegowania pracowników do Polski problematyczne są m.in. obowiązki z zakresu bhp, a zwłaszcza to, czy powinni oni zostać poddani u nas badaniom lekarskim i szkoleniom z zakresu bhp, czy też wystarczy przeprowadzenie ich za granicą. O problemie pisaliśmy już na łamach Kadr i Płac („Delegowanie: są wątpliwości, jak wypełniać obowiązki z zakresu bhp” oraz „PIP vs. resort. Spór o badania lekarskie i szkolenia bhp” – DGP nr 144 z 27 lipca 2017 r.).

  czytaj więcej

 • Orędzie o stanie Unii 2017: chwycić wiatr w żagle

  Orędzie o stanie Unii 2017: chwycić wiatr w żagle

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosił dzisiaj orędzie o stanie Unii w 2017 r. przed posłami do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i przedstawił swoje priorytety na nadchodzący rok, a także nakreślił swoją wizję, jak Unia Europejska może ewoluować do roku 2025 (zob. pełna treść orędzia). Przedstawił Plan działania na rzecz bardziej zjednoczonej, silniejszej i demokratyczniejszej Unii (zob. zestawienie informacji nt. planu działania).

  czytaj więcej

 • Walczak: Po wprowadzeniu reformy KAS dochody budżetu wzrosły o 15 procent

  Walczak: Po wprowadzeniu reformy KAS dochody budżetu wzrosły o 15 procent

  Dochody budżetu państwa wzrosły w okresie od stycznia do końca sierpnia br. o 15 proc., do 210,9 mld zł ze 182 mld zł rok wcześniej - poinformował podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów Piotr Walczak, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • Kreml nazwał "terroryzmem telefonicznym" fałszywe alarmy bombowe

  Kreml nazwał "terroryzmem telefonicznym" fałszywe alarmy bombowe

  Fala fałszywych alarmów bombowych, które spowodowały ewakuację ludzi w wielu miastach Rosji w ostatnich dniach, to "terroryzm telefoniczny" - powiedział w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapewnił, że działania w tej sprawie podjęły odpowiednie służby.

  czytaj więcej

 • Mucha: Kampania dot. sądownictwa nie ma związku z prezydenckimi projektami ustaw

  Mucha: Kampania dot. sądownictwa nie ma związku z prezydenckimi projektami ustaw

  Kampania reklamowa dot. sądownictwa nie ma żadnego związku z projektami przygotowywanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę - podkreślił w czwartek wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

  czytaj więcej

 • Odchudzanie na czarno. "Cudowne" tabletki rujnują zdrowie

  Odchudzanie na czarno. "Cudowne" tabletki rujnują zdrowie

  Internetowy zakup śmiertelnie niebezpiecznych pigułek, dzięki którym można schudnąć kilkanaście kilogramów w miesiąc, zajmuje najwyżej półtorej godziny. Leczenie powikłań często trwa latami.

  czytaj więcej

 • Krajewski: Skąd się biorą symetryści

  Krajewski: Skąd się biorą symetryści

  Dzieci biorą się z nadmanganianu potasu – zalecał tłumaczyć maluchom Antoni Słonimski, gdy te zapytają, skąd się wzięły. Kiedy będą mieć wątpliwości, zawsze można powiedzieć, że się niedosłyszało pytania. Ale w Polsce od lat dzieci jest coraz mniej i dopiero zbiorowy wysiłek PiS ma tę sytuację zmienić. Natomiast zaczęło u nas przybywać symetrystów.

  czytaj więcej

 • Jóźwik: UE się jednak broni

  Jóźwik: UE się jednak broni

  Czwartkowe posiedzenie europarlamentu było dla Polski wyjątkowo udane. Przede wszystkim udało się przyjąć regulacje dotyczące bezpieczeństwa dostaw gazu. Zgodnie z nimi jeśli jedno z członkowskich państw Wspólnoty zasygnalizuje kłopoty z dostawami surowca dla odbiorców wrażliwych (gospodarstwa domowe, szpitale, hospicja i ośrodki pomocy społecznej), to unijni sąsiedzi będą zobowiązani dostarczyć mu paliwo.

  czytaj więcej

 • KNF zawiesił działalność SKOK Wybrzeże. To kolejne zawieszenie spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej

  KNF zawiesił działalność SKOK Wybrzeże. To kolejne zawieszenie spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej

  Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o czwartym w tym roku zawieszeniu działalności jednej ze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowej. Tym razem postanowienie dotyczy SKOK Wybrzeże. Zawieszenie oznacza równocześnie skierowanie wniosku o ogłoszenie upadłości kasy.

  czytaj więcej

 • Rusza festiwal w Opolu. Maryla Rodowicz z benefisem 50-lecia

  Rusza festiwal w Opolu. Maryla Rodowicz z benefisem 50-lecia

  W opolskim amfiteatrze trwają ostatnie próby przed piątkowym rozpoczęciem 54 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Są jeszcze dostępne bilety na wszystkie trzy dni festiwalu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej