domy


 • Hejty, roasty, przemoc. Popkultura pogardy i upokorzenia ma się bardzo dobrze

  Hejty, roasty, przemoc. Popkultura pogardy i upokorzenia ma się bardzo dobrze

  Rozpacz i strach, spod których wyziera nieśmiało nadzieja. Trzęsące się ręce, łzy. Uczestnicy medialnych produkcji przypominają skazanych na śmierć. Ich oprawcy pławią się w poczuciu wszechmocy. Dookoła wrzeszczący tłum.Widownia chce jeszcze więcej bólu

  czytaj więcej

 • Zmiana uczestnika wyjazdu w trakcie trwania wycieczki? To może być trudne

  Zmiana uczestnika wyjazdu w trakcie trwania wycieczki? To może być trudne

  Kupiłem wycieczkę objazdową wraz z dodatkowym tygodniem wczasów. Podczas objazdówki źle się czułem i chciałem zrezygnować z pobytu, oddzielnie dokupionego w tym samym biurze podróży. Chciałem wrócić do domu razem z turnusem objazdowym, a na swoje miejsce znalazłem chętną osobę, która była z nami na objeździe – pisze pan Wiktor. Powiedziano mi, że zamiana jest niemożliwa, gdyż jest za późno na załatwienie formalności. Przypuszczam, że nawet nie próbowano nic zrobić w mojej sprawie. Chciałbym wiedzieć, czy możliwa jest zmiana osoby na zagranicznej wycieczce, a także – na jakich zasadach możliwy jest zwrot biletu kupionego z wyprzedzeniem w tanich liniach lotniczych.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 10 października 2016

  Poradnia rachunkowa z 10 października 2016

  ● Kiedy zakup i montaż systemu monitoringu na terenie DPS jest wydatkiem strukturalnym● Czy drobny remont w poradni odwykowej jest wydatkiem strukturalnym● Czy szkolenie e-learningowe jest strukturalne● Jaki kod dla wykonania nowego piłkochwytu● Kiedy można zastosować kod 61 dla monitoringu miejskiego● Jakie działania dotyczące Służby Więziennej można ujmować w obszarze XI● Które z wydatków na utrzymanie świetlicy terapeutycznej są strukturalne● Czy zakup piekarnika elektrycznego do stołówki szkolnej ma być w RB-WSa● Czy obszar VII jest prawidłowy przy instalacji alarmu w budynku urzędu

  czytaj więcej

 • Złoty dalej stabilny, ale ryzyko przeceny rośnie

  Złoty dalej stabilny, ale ryzyko przeceny rośnie

  W trakcie poniedziałkowej sesji notowania złotego pozostały stabilne i najprawdopodobniej do końca tygodnia nic się nie zmieni; w średnio terminowym horyzoncie spodziewamy się jednak osłabienia złotego - ocenił analityk domu maklerskiego mBanku Rafał Sadoch.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  Rynki finansowe: Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

  - Nałożenie przez KNF na dziesięć banków dodatkowych buforów kapitałowych instytucji o znaczeniu systemowym, może mieć pozytywny wpływ na ratingi, bowiem wzmocni to ich zdolność do absorbcji strat - uważają analitycy agencji Moody's.

  czytaj więcej

 • Konfiskata rozszerzona sprawdza się w Europie

  Konfiskata rozszerzona sprawdza się w Europie

  Konfiskata przedsiębiorstw wykorzystywanych do popełnienia przestępstwa oraz pochodzących z niego korzyści majątkowych jest nie tylko środkiem represyjnym, lecz także narzędziem restytucyjnym i zapobiegawczym – podkreślali uczestnicy wczorajszej konferencji na temat rozwiązań prawnych i praktyki stosowania przepadku rozszerzonego w krajach Europy Zachodniej.

  czytaj więcej

 • Wybory w USA: Trump przegrywa bitwy, ale nie wojnę

  Wybory w USA: Trump przegrywa bitwy, ale nie wojnę

  W drugiej debacie kandydat republikanów nie wypadł bardzo źle, choć nie był to przekonujący występ.

  czytaj więcej

 • Repetowicz: Zwycięstwo w wojnie z ISIS odtrąbiono przedwcześnie. Ten konflikt nie gaśnie

  Repetowicz: Zwycięstwo w wojnie z ISIS odtrąbiono przedwcześnie. Ten konflikt nie gaśnie

  Prezydent Barack Obama postanowił odejść z Białego Domu w chwale pogromcy Państwa Islamskiego. Poinformowano, że jeszcze w tym roku ma zostać wyzwolony Mosul, największe miasto kontrolowane przez terrorystów. Nieco wcześniej zapewniano o rychłym zajęciu Rakki, nieformalnej stolicy „kalifatu” w Syrii. Sukcesem miał być również układ amerykańsko-rosyjski w sprawie zawieszenia walk. Problem w tym, że bliżej jesteśmy totalnej katastrofy i jeszcze większego rozlewu krwi niż zwycięstwa i pokoju.

  czytaj więcej

 • ETPC: Interes państwa ponad prawem jednostki

  ETPC: Interes państwa ponad prawem jednostki

  Cel fiskalny jest ważniejszy niż to, że dowody popełnionego przestępstwa zdobyto z naruszeniem prawa – orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie najgłośniejszego skandalu podatkowego w powojennej historii Niemiec.

  czytaj więcej

 • Od przyszłego roku 300 tys. zł na założenie domu „Senior+”

  Od przyszłego roku 300 tys. zł na założenie domu „Senior+”

  Gminy i powiaty będą mogły uruchamiać kluby „Senior+”. Mają być one przeznaczone dla osób o większym stopniu samodzielności, które nie wymagają rehabilitacji czy terapii zajęciowej.

  czytaj więcej

 • Rodzice dzieci niepełnosprawnych: Potrzebne wyższe świadczenia

  Rodzice dzieci niepełnosprawnych: Potrzebne wyższe świadczenia

  Osoby niepełnosprawne nie otrzymują wystarczającego wsparcia, a świadczenia są za niskie - przekonywali w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych. Zdaniem lidera ruchu Kukiz’15 Pawła Kukiza należy zastanowić się nad obywatelską emeryturą dla matek niepełnosprawnych dzieci.

  czytaj więcej

 • Dzień na rynkach: Wall Street na minusie. Umacnia się USD

  Dzień na rynkach: Wall Street na minusie. Umacnia się USD

  We wtorek główne indeksy amerykańskiej giełdy notują spadki. W centrum uwagi rynków jest początek sezonu wyników spółek. Spośród walut wyraźnie umacnia się dolar. Kolejną sesję traci natomiast brytyjski funt. Osłabia się także południowoafrykański rand. Po poniedziałkowych wzrostach na rynku ropy nastąpiła we wtorek korekta.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej