Limit składek na ZUS zniesiony od 2019 r. Pojawiła się wątpliwość, ale ustawę przyjęto

07.12.2017, 12:20; Aktualizacja: 12.01.2018, 11:12
Budynek Senatu

Budynek Senatuźródło: ShutterStock

Senat wniósł poprawkę do ustawy znoszącej limit składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - przepisy miałyby wejść w życie od początku 2019 r. Podczas głosowania doszło do sporu o kworum. Ostatecznie ustawę przyjęto.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Voxveritas(2017-12-07 13:19) Zgłoś naruszenie 251

  Czyli patologiczne szalbierstwo jakim jest polski system emerytalny, został znowu usankcjonowany w absurdalnym nic nie wnoszącym procesie pseudo-legislacji przez bezrozumnych, podobno; wybrańców narodu. Wszelkie pseudo reformy, absurdu zwanego ZUS ( system emerytalny z przypadłościami) w dzisiejszym wydaniu to pudrowanie truchła, który jest tak obrośnięty kłamstwem, absurdem oraz politycznym matactwem, do tego stopnia, że kompromituje naród i jego pseudo elity. Przyzwolenie na utrzymywanie takiej patologii, łamiącej zasady konstytucyjnej równości praw i zwykłej przyzwoitości to dowód zniewolenia narodu, rządzonego przez oligarchiczne mafie bojące się tylko uprzywilejowanych beneficjentów tego systemu a ukształtowanych jeszcze za leninowsko-stalinowskiej sprawiedliwości społecznej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Marekaurelio(2017-12-07 13:22) Zgłoś naruszenie 181

  Nie potrzebujemy żadnych absurdalnych pseudo reform oraz bełkotliwych ostrzeżeń pseudo-ekspertów, wciąż tych samych zależnych od oszukańczych relacji z politycznymi hochsztaplerami, bo od tego pieniędzy na emerytury nie przybędzie. Potrzebujemy uczciwej i przyzwoitej klasy politycznej, która nie będzie udawać, że nie ma problemu przywilejów emerytalnych i krusowców oraz cywilizowanej kwoty wolnej od podatków. Potrzebujemy nowego sprawiedliwego systemu emerytalnego, równego dla wszystkich, bez świętych krów i lepszych towarzyszy, co im się należy szybciej i więcej, bez dokładania się do systemu. Pobieranie podatków od emerytur to dopiero patologia, wpisując się w absurd zwany ZUS. Nadto 46 tysięcy pracowników ZUS powiększający zamęt w systemie, wydane miliardy na niesprawny system ZUS. To rzeczywiste problemy. Ciekaw jestem kiedy ten matrix doczeka się publicznej debaty i odwagi jakiś posłów, rządzących lub samego prezydenta. Chyba wtedy jak wszyscy przedsiębiorcy zarejestrują firmy po za Polska, a resztę młodych wyjedzie do pracy w UK i nie będzie komu płacić składek na emerytów i tych lepszych ale wtedy będzie trochę zapóźno.

  Odpowiedz
 • baqbaq(2017-12-07 13:55) Zgłoś naruszenie 101

  Janosikowe działanie. Jeszcze nikt nie wyszedł dobrze na zabieraniu bogatym i rozdawaniu biednym, bo mniej więcej to właśnie rząd czyni. Janosik skończył na haku, gospodarki prowadzone w ten sposób kończą zadłużone po uszy, z majdanami w centrach stolic, krwią na ulicach, w najlepszym wypadku - zwykłą biedą. Do niedawna pracowałem jedynie na nieswoich rodziców, od niedawna muszę również na nieswoje dzieci, a teraz jeszcze trzeba będzie kombinować, żeby przypadkiem nie zarobić za wiele. Co wy ludziom robicie, pojęcia nie mam. Ale życze, żeby połowa z tych 350 000 ludzi (btw - doskonale wykształconych, znających języki) spakowała swoją walizkę i pokazała środkowy palec Waszemu systemowi wyzysku, odprowadzając podatek poza granicami.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prawnik(2017-12-07 15:22) Zgłoś naruszenie 81

  Najlepsze jest to, że wszyscy wiedzą, że ustawa jest głupia i może przynieść ( w najgorszym wariancie) sumaryczną stratę w miejsce oczekiwanego zysku. A ustawa i tak przechodzi, tylko z odłożonym o rok terminem wejścia w życie. Dzięki temu część skutków negatywnych wystąpi i tak w tym roku, a potencjalny zysk nie nadejdzie. Głównym skutkiem negatywnym jest wypychanie ludzi lepiej zarabiających z zatrudnienia etatowego w stronę niżej opodatkowanej (i społecznie szkodliwej) fikcji samozatrudnienia.

  Odpowiedz
 • maxmara(2017-12-10 10:07) Zgłoś naruszenie 00

  bardzo ciekawy interesujacy artkuł polecam 3cmc 4cmc 3mmc proponuj.pl 4mmc 3 cmc 4 cmc 4mmc Warszawa proponuj.pl 3cmc warszawa proponuj.pl 4cmc warszawa proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc 4mmc dojazd warszawa proponuj.pl 3 cmc dojazd waszawa proponuj.pl 3mmc warszawa dowóz proponuj.pl 4mmc warszawa dowóz proponuj.pl dostawa 3mmc warszawa 24H proponuj.pl3cmc 4cmc 3mmc proponuj.pl 4mmc 3 cmc 4 cmc 4mmc Warszawa proponuj.pl 3cmc warszawa proponuj.pl 4cmc warszawa proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc 4mmc dojazd warszawa proponuj.pl 3 cmc dojazd waszawa proponuj.pl 3mmc warszawa dowóz proponuj.pl 4mmc warszawa dowóz proponuj.pl dostawa 3mmc warszawa 24H proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc proponuj.pl 4mmc 3 cmc 4 cmc 4mmc Warszawa proponuj.pl 3cmc warszawa proponuj.pl 4cmc warszawa proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc 4mmc dojazd warszawa proponuj.pl 3 cmc dojazd waszawa proponuj.pl 3mmc warszawa dowóz proponuj.pl 4mmc warszawa dowóz proponuj.pl dostawa 3mmc warszawa 24H proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc proponuj.pl 4mmc 3 cmc 4 cmc 4mmc Warszawa proponuj.pl 3cmc warszawa proponuj.pl 4cmc warszawa proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc 4mmc dojazd warszawa proponuj.pl 3 cmc dojazd waszawa proponuj.pl 3mmc warszawa dowóz proponuj.pl 4mmc warszawa dowóz proponuj.pl dostawa 3mmc warszawa 24H proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc proponuj.pl 4mmc 3 cmc 4 cmc 4mmc Warszawa proponuj.pl 3cmc warszawa proponuj.pl 4cmc warszawa proponuj.pl 3cmc 4cmc 3mmc 4mmc dojazd warszawa proponuj.pl 3 cmc dojazd waszawa proponuj.pl 3mmc warszawa dowóz proponuj.pl 4mmc warszawa dowóz proponuj.pl dostawa 3mmc warszawa 24H proponuj.pl czytam i mysle mysle i czytam super

  Odpowiedz
 • tomasz(2017-12-14 22:05) Zgłoś naruszenie 00

  przejde na samozatrudnienie i od tej pory bede placil min na ZUS....juz mam dosc...przez kilkanascie lat odkladnia do ZUS kupilbym mieszkanie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane