Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gdzie warto przywitać wiosnę? Pięć niezwykłych obyczajów z całego świata

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
INDIE – Święto Holi i Festiwal Słoni Święto Holi, znane jest także jako Festiwal Kolorów – zwiastuje koniec zimy i zapowiada nadejście czasu obfitości – sezonu wiosennego. Obchodzone jest zazwyczaj w miesiącu phalguna, dzień po marcowej pełni księżyca. Do ważnych akcentów poprzedzających obchody Holi jest palenie Holika - ogniska symbolizującego zwycięstwo dobra nad złem. Zgromadzeni śpiewają i tańczą wokół płomieni, obchodząc je trzykrotnie. Holi zaczyna się następnego dnia rano. Najpierw odgrywa się pościg, którego uczestnicy obrzucają się kolorowym proszkiem i oblewają wodą – można to porównać do polskiego śmigusa-dyngusa, ale jest zdecydowanie bardziej kolorowo. I znacznie cieplej. To niezwykle beztroskie święto, któremu towarzyszy wesoła muzyka i zabawa na ulicach, więc jeżeli tylko nie biocie się trochę ubrudzić i zamoczyć, możemy zagwarantować, że będziecie się znakomicie bawić. – Festiwal organizowany jest w każdym większym mieście. Nie ważne czy wybieracie się do Dehli czy do Mumbaju – nic nie stanie na przeszkodzie, żeby doświadczyć tej atmosfery na własnej skórze – zachęca przedstawiciel Rainbow. W ramach kolorowego święta radości – w mieście Jaipur w Radżasthanie, odbywa się Festiwal Słoni. Ta stara tradycja została odtworzona niedawno, w 2001 roku. Nieodłącznym elementem festiwalu jest parada tych przepięknie udekorowanych, pomalowanych w fantazyjne wzory zwierząt. Organizowany jest też konkurs piękności – wyróżniane są najpiękniejsze i najładniej przyozdobione słonie.
INDIE – Święto Holi i Festiwal Słoni Święto Holi, znane jest także jako Festiwal Kolorów – zwiastuje koniec zimy i zapowiada nadejście czasu obfitości – sezonu wiosennego. Obchodzone jest zazwyczaj w miesiącu phalguna, dzień po marcowej pełni księżyca. Do ważnych akcentów poprzedzających obchody Holi jest palenie Holika - ogniska symbolizującego zwycięstwo dobra nad złem. Zgromadzeni śpiewają i tańczą wokół płomieni, obchodząc je trzykrotnie. Holi zaczyna się następnego dnia rano. Najpierw odgrywa się pościg, którego uczestnicy obrzucają się kolorowym proszkiem i oblewają wodą – można to porównać do polskiego śmigusa-dyngusa, ale jest zdecydowanie bardziej kolorowo. I znacznie cieplej. To niezwykle beztroskie święto, któremu towarzyszy wesoła muzyka i zabawa na ulicach, więc jeżeli tylko nie biocie się trochę ubrudzić i zamoczyć, możemy zagwarantować, że będziecie się znakomicie bawić. – Festiwal organizowany jest w każdym większym mieście. Nie ważne czy wybieracie się do Dehli czy do Mumbaju – nic nie stanie na przeszkodzie, żeby doświadczyć tej atmosfery na własnej skórze – zachęca przedstawiciel Rainbow. W ramach kolorowego święta radości – w mieście Jaipur w Radżasthanie, odbywa się Festiwal Słoni. Ta stara tradycja została odtworzona niedawno, w 2001 roku. Nieodłącznym elementem festiwalu jest parada tych przepięknie udekorowanych, pomalowanych w fantazyjne wzory zwierząt. Organizowany jest też konkurs piękności – wyróżniane są najpiękniejsze i najładniej przyozdobione słonie. / Media / davidevison
Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Cogito
  2017-03-06 14:57:08
  Słabe. Najlepiej powitać wiosnę w Polsce. Topienie "Marzanny" to piękny prastary symboliczny zwyczaj. :)
  1
 • tedi
  2017-03-25 09:06:58
  tak na wsi u o. rydzyka :) :) :) pijąc mleko prosto od krowy
  3
Reklama
Reklama

Zobacz więcej