Reklama

Gdzie warto przywitać wiosnę? Pięć niezwykłych obyczajów z całego świata

INDIE – Święto Holi i Festiwal Słoni Święto Holi, znane jest także jako Festiwal Kolorów – zwiastuje koniec zimy i zapowiada nadejście czasu obfitości – sezonu wiosennego. Obchodzone jest zazwyczaj w miesiącu phalguna, dzień po marcowej pełni księżyca. Do ważnych akcentów poprzedzających obchody Holi jest palenie Holika - ogniska symbolizującego zwycięstwo dobra nad złem. Zgromadzeni śpiewają i tańczą wokół płomieni, obchodząc je trzykrotnie. Holi zaczyna się następnego dnia rano. Najpierw odgrywa się pościg, którego uczestnicy obrzucają się kolorowym proszkiem i oblewają wodą – można to porównać do polskiego śmigusa-dyngusa, ale jest zdecydowanie bardziej kolorowo. I znacznie cieplej. To niezwykle beztroskie święto, któremu towarzyszy wesoła muzyka i zabawa na ulicach, więc jeżeli tylko nie biocie się trochę ubrudzić i zamoczyć, możemy zagwarantować, że będziecie się znakomicie bawić. – Festiwal organizowany jest w każdym większym mieście. Nie ważne czy wybieracie się do Dehli czy do Mumbaju – nic nie stanie na przeszkodzie, żeby doświadczyć tej atmosfery na własnej skórze – zachęca przedstawiciel Rainbow. W ramach kolorowego święta radości – w mieście Jaipur w Radżasthanie, odbywa się Festiwal Słoni. Ta stara tradycja została odtworzona niedawno, w 2001 roku. Nieodłącznym elementem festiwalu jest parada tych przepięknie udekorowanych, pomalowanych w fantazyjne wzory zwierząt. Organizowany jest też konkurs piękności – wyróżniane są najpiękniejsze i najładniej przyozdobione słonie.
INDIE – Święto Holi i Festiwal Słoni Święto Holi, znane jest także jako Festiwal Kolorów – zwiastuje koniec zimy i zapowiada nadejście czasu obfitości – sezonu wiosennego. Obchodzone jest zazwyczaj w miesiącu phalguna, dzień po marcowej pełni księżyca. Do ważnych akcentów poprzedzających obchody Holi jest palenie Holika - ogniska symbolizującego zwycięstwo dobra nad złem. Zgromadzeni śpiewają i tańczą wokół płomieni, obchodząc je trzykrotnie. Holi zaczyna się następnego dnia rano. Najpierw odgrywa się pościg, którego uczestnicy obrzucają się kolorowym proszkiem i oblewają wodą – można to porównać do polskiego śmigusa-dyngusa, ale jest zdecydowanie bardziej kolorowo. I znacznie cieplej. To niezwykle beztroskie święto, któremu towarzyszy wesoła muzyka i zabawa na ulicach, więc jeżeli tylko nie biocie się trochę ubrudzić i zamoczyć, możemy zagwarantować, że będziecie się znakomicie bawić. – Festiwal organizowany jest w każdym większym mieście. Nie ważne czy wybieracie się do Dehli czy do Mumbaju – nic nie stanie na przeszkodzie, żeby doświadczyć tej atmosfery na własnej skórze – zachęca przedstawiciel Rainbow. W ramach kolorowego święta radości – w mieście Jaipur w Radżasthanie, odbywa się Festiwal Słoni. Ta stara tradycja została odtworzona niedawno, w 2001 roku. Nieodłącznym elementem festiwalu jest parada tych przepięknie udekorowanych, pomalowanych w fantazyjne wzory zwierząt. Organizowany jest też konkurs piękności – wyróżniane są najpiękniejsze i najładniej przyozdobione słonie. / Media / davidevison
Wiosna wisi już w powietrzu i wszyscy nie możemy się jej doczekać. Marcowe przesilenie jest symbolem nowego początku, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Chyba wszystkim zdarzyło się topić marzannę – symbol słowiańskiej bogini zimy i śmierci. A jakie złe duchy odgania się w innych częściach świata? Sprawdźcie – zdążycie jeszcze zaplanować podróż i na własnej skórze doświadczyć tych niezwykłych wiosennych festiwali. Propozycje wybrało dla was biuro podróży Rainbow.

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej