Angielskie Biuro podróży Hurlingham Travel ma swojej ofercie najdroższą wycieczkę świata, a sama podróż trwa… 2 lata.

1,5 mln dolarów to cena, jaką trzeba zapłacić za odbycie 2-letnich wakacji, podczas których będzie można zobaczyć wszystkie 962 miejsca wpisane na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Niewątpliwie taka podróż nie może być nudna.

Biorąc pod uwagę, że każdy lot odbywa się w klasie biznes, a miejscem zakwaterowania podczas tej 24-miesięcznej podróży są tylko luksusowe hotele nie można nie zgodzić się z organizatorami tego wyjazdu, którzy nazywają go opcją „ ultra luxury”.

Lista miejsc, które będzie można zobaczyć, wybierając się na najdroższe wakacje świata obejmuje m.in.: Starożytne miasta w Meksyku, Taj Mahal w Indiach, Petrę w Jordanii, świątynie Angkor w Kambodży, Piramidy w Gizie, Zakazane Miasto w Chinach oraz największą atrakcję turystyczną Peru – czyli Machu Picchu. Oczywiście lista miejsc, które będzie można zobaczyć, jest o wiele, wiele dłuższa….

Część pieniędzy z 1,5 mln dolarów, a dokładnie rzecz biorąc 14 tys. dolarów zostanie przekazane na rzecz UNESCO, które od 1978 roku wpisuje na swoją listę dziedzictwa kolejne obiekty, które tworzą światowe dziedzictwo kulturowe.