Wielkimi krokami zbliża się kolejny długi weekend majowy. Jak się okazuje podróże w tym czasie nie będą bardzo drogie. Pokój w Barcelonie można wynająć już od 85 zł, a pokój 2-osobowy w Dublinie od 120 zł.

Zaskakująco tania na przełomie maja i czerwca okazuje się być np. Barcelona. Tam pokój 2-osobowy w hotelu przy Las Ramblas można wynająć już od 85 zł za dobę. Lot nie należy jednak do najtańszych, ponieważ wydać trzeba będzie około 1300 zł. Jednak zrekompensuje nam to zapewne niecodzienna wystawa w Muzeum Picassa. Od 31 maja będzie można oglądać tam autoportrety Piscassa z różnych okresów jego życia. Wystawa nosi tytuł "Yo Picasso: Self-Portraits".

Z końcem maja i początkiem czerwca warto wybrać się do Petersburga, by przeżyć słynne "białe noce". Podczas tych nieprzeciętnie długich dni będzie można korzystać z przeróżnych kulturalnych atrakcji tego miasta. Na wiele z nich wstęp będzie wolny. Jak informuje grupa eTravel lot do Petersburga nie będzie w tych dniach należał do najtańszych, ale mimo wszystko można znaleźć atrakcyjne ceny. "Za bilet lotniczy z Warszawy z wylotem 29 maja i powrotem 2 czerwca zapłacimy już od 1039 zł, a pokój 2-osobowy znaleźć można od 141 zł za dobę" - czytamy w informacji grupy eTravel.

Do spędzenia długiego weekendu w towarzystwie motocyklistów zaprasza z kolei angielska wyspa Man. Tam, w ostatni weekend maja, odbywać się będzie wyścig motocyklowy wąskimi angielskimi uliczkami. Na wyspę Man dostać się można promem z miast Irlandii i Wielkiej Brytanii. Płynąć można m.in. z portów takich miast jak Liverpool, Heysham, Belfast i Dublin. Jak informuje eTravel, loty z Warszawy do Dublina zaczynają się od kwoty 700 zł, a pokój 2-osobowy od 120 zł.

Jeżeli ktoś jednak nie chce wyjeżdżać z kraju, także nie musi martwić się brakiem atrakcyjnych propozycji. W Krakowie od 26 maja do 2 czerwca trać będzie Krakowski Festiwal Filmowy, na który przyjadą filmowcy z całego świata. Impreza poświęcona jest głównie filmom krótkometrażowym, dokumentalnym i animowanym.

Także rodziny z dziećmi będą mogły nacieszyć się wyjątkowymi zdarzeniami. 1 i 2 czerwca w Krakowie odbędzie się Wielka Parada Smoków. Będzie to plenerowe widowisko, podczas którego można podziwiać olbrzymie smoki na łodziach, barkach, czy wodnych skuterach. Jak informuje eTravel hotel w Krakowie znaleźć można już za 119 zł za pokój 2-osobowy.