Ankieta przeprowadzona przez British Airways wykazała, że Europejczycy podróżujący samolotem starają się wyglądać jak najatrakcyjniej. Klienci linii lotniczych przy dobieraniu stylizacji najczęściej wzorują się na Victorii i Davidzie Beckhamach.

Prawie wszystkim mężczyznom i kobietom korzystającym z usług British Airways zależy na zwracającej uwagę stylizacji - wynika z badania, które przeprowadziły jedne z największych linii lotniczych. Duże okulary czy stylowe torby to stałe atrybuty modnego podróżnika.

W elegancji przodują Rosjanie. Co czwarty z nich, lecąc samolotem, przyodziewa garnitur i sięga po wytworne dodatki. Ich rodaczki kupują ubrania, kiedy tylko dowiadują się, że czeka je podróż samolotem. Innym ciekawym wynikiem ankiety jest statystyka, że 99 proc. Niemek specjalnie przed lotem układa fryzurę.

"Jeszcze do niedawna jedynie celebryci i bogacze widywani byli w wyróżniających się stylizacjach, zgodnych z obowiązującymi trendami. Obecnie ciężko jest odróżnić zwykłych pasażerów od popularnych muzyków czy aktorów. Wszystko dzięki dopracowanym elementom garderoby przygotowanym specjalnie na podróż" - piszą autorzy ankiety.

Europejczycy, dobierając stylizację, najczęściej wzorowali się na Victorii i Davidzie Beckhamach oraz na aktorkach Charlize Theron i Elizabeth Hurley.

Państwo Beckhamowie hołdują "modnemu szykowi". Ich stylizacje "lotnicze" są dopracowane w każdym szczególe. Victoria gustuje w przylegających ubraniach, wyrazistym makijażu i drogich szpilkach, które nosi nawet podczas lotów z Europy do USA. Natomiast jej mąż wchodzi na pokład samolotu ubrany w garnitur. Szyku Beckhamowi dodaje duża ilość biżuterii. Kreacje Hurley i Theron są mniej zobowiązujące.