Kłopoty mają klienci biuro podróży Atena z Oświęcimia. Biuro odwołało organizowane przez siebie wycieczki. Małopolski Urząd Marszałkowski poinformował w środę PAP, że 11 klientów złożyło już reklamacje. Dotychczas biuro nie zgłosiło informacji o upadłości.

Radio RMF FM podało, że biuro Atena oferowało w internecie wycieczki w niskich cenach, czym przekonali do siebie wiele osób. W przeddzień wyjazdu turyści otrzymali jednak sms i e-maile z informacją o odwołaniu imprezy.

Biuro prasowe urzędu marszałkowskiego poinformowało, że po otrzymaniu reklamacji od klientów urząd przeprowadził w lipcu dwie kontrole w Atenie. Urzędnicy nakazali zwrócić klientom pieniądze. Cztery osoby otrzymały już przelew na konto. Termin uregulowania wszelkich należności upływa w środę.

Klienci są na szczęście w Polsce, nie trzeba ich sprowadzać

Z informacji biura prasowego urzędu wynika, że żaden z klientów biura nie pozostaje poza Polską; nikomu nie trzeba w trybie awaryjnym organizować powrotu.

Przedstawiciele biura Atena są nieuchwytni. Ich telefony komórkowe są wyłączone. Na stronie internetowej biura pojawił się komunikat, że z powodu "ogromnej ilości napływających rezerwacji" ograniczony zostaje czas przeznaczony na odbieranie telefonów od klientów. W kolejnym komunikacie biuro skarży się na awarię łączy internetowych, przez co stacjonarne telefony wykorzystujące tę technologię również nie działają.

Atena już wcześniej miała problemy...

Nie są to pierwsze kłopoty Ateny. Z wpisów na internetowym forum turystycznym wynika, że podobne przypadki odwoływania wyjazdów miały miejsce także w minionych latach.

Przypominamy, że od początku tegorocznych wakacji już 3 polskie biura podróży ogłosiły upadłość. Fala bankructw zaczęła się od upadku biura podróży Sky Club, następnie o swoich problemach poinformowało biuro podróży Africano. Dwa tygodnie temu polskie media obiegła informacja o problemach klientów biura Alba Tour.