Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Białoruś na wakacje. 7 miejsc, które warto zobaczyć

Zamek w Mirze Budowę zamku rozpoczął na przełomie XV i XVI wieku, w stylu gotyckim starosta brzeski i kowieński Jerzy Illinicz. Około 1568 mirski zamek na mocy testamentu wnuka Jerzego Illinicza przeszedł w ręce książąt Radziwiłłów, którzy przebudowali go w stylu renesansowym. Wzdłuż wschodnich i północnych ścian zamku powstał pałac. Zamek w Mirze w roku 2000 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Droga samochodem z Warszawy do Miru zajmuje niecałe 6 godzin.
Zamek w Mirze Budowę zamku rozpoczął na przełomie XV i XVI wieku, w stylu gotyckim starosta brzeski i kowieński Jerzy Illinicz. Około 1568 mirski zamek na mocy testamentu wnuka Jerzego Illinicza przeszedł w ręce książąt Radziwiłłów, którzy przebudowali go w stylu renesansowym. Wzdłuż wschodnich i północnych ścian zamku powstał pałac. Zamek w Mirze w roku 2000 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Droga samochodem z Warszawy do Miru zajmuje niecałe 6 godzin. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(6)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • no tak
  2017-05-16 09:00:36
  Piękny Kraj, żeby tylko polskie i zachodnie s-syny nie chciały zrobić tam zachodnie bagno !
  14
 • CyklonB
  2017-05-14 17:32:03
  Zamek w Lidzie nie został zbudowany przez Litwinów (nie mylić ze współczesnymi Litwinami-Żmudzinami) zamek i miasto to stolica państwa Wenedów w latach 500-666 n.e. obejmującego praktycznie całą obecną Białoruś, wschodnią Łotwę, Wileńszczyznę i Podlasie. Oczywiście chodzi o dolne fragmenty zamku z nieobrobionych kamieni.
  0
 • Obserwator
  2017-05-19 10:18:50
  Od 1939?
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • Turysta
  2017-05-26 15:10:10
  Zwiedzałem zamek w Niświerzu i zobaczyłem zbroję rycerską z opisu dowiedziałem się że to zbroja husarii - była pozbawiona skrzydła (eł) , wyglądała raczej przeciętnie. Do tego trzeba dodać że ludzie są życzliwi ale napisów po polsku nie uświadczysz za to w angielskim jest sporo chociaż żadnego anioła tam nie widziałem.
  1
 • Przysłowia mądrością narodów
  2017-05-27 13:23:58
  Niektórzy pamiętają jeszcze przysłowie "Taka głowa kiepska, musi być z Witebska". Tym bardziej Witebsk zobaczyć należy.
  1
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej