Ponad 300 wystawców z kraju i zagranicy uczestniczy w rozpoczętych w piątek Gdańskich Targach Turystycznych. Swoją ofertę prezentują m.in. biura podróży, touroperatorzy, organizacje turystyczne, regiony i miasta z Polski i zagranicy.

W ramach trzydniowej imprezy odbywają się: Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych KAJAK EXPO, Salon Organizatorów Imprez EVENT EXPO oraz - po raz pierwszy - Salon Podróży Romantycznych i Poślubnych TRAVEL&LOVE oraz Salon Sprzętu Turystycznego i Rekreacyjnego ACTIVITY EXPO.

Dyrektor projektu, Dorota Solochewicz z Międzynarodowych Targów Gdańskich SA poinformowała PAP, że największym wystawcą w tym roku jest Słowacja, kraj partnerski targów. Słowacja promuje m.in. Mistrzostwa Świata w hokeju, które odbędą się za miesiąc.

Wielkie stoiska mają też regiony Polski, m.in. Mazowsze, Wielkopolska i Podlasie oraz miasta. Stoiska mają też lokalne organizacje turystyczne i hotele.

Reklama

W jednej z hal prezentują się gospodarstwa agroturystyczne. W sobotę podczas targów odbędzie się m.in. konkurs kulinarny Pomorskich Gospodarstw Agroturystycznych.

W salonie Sprzętu Turystycznego i Rekreacyjnego ACTIVITY EXPO prezentują się wystawcy proponujący wszelkie formy aktywności, m.in. rowery, rolki, deskorolki, fitness, wellness. "Można przyjść i nauczyć się nordic walking, można pograć na różnych symulatorach, np. piłki nożnej, odbędą się też międzynarodowe mistrzostwa w jeździe na rolkach" - poinformowała Solochewicz.

Jednocześnie odbywają się też Targi Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, gdzie promowane są produkty charakterystyczne dla regionów.

Organizatorzy, czyli MTG twierdzą, że organizowane od 14 lat Gdańskie Targi Turystyczne należą do największych tego typu branżowych imprez w kraju, po targach w Warszawie i Poznaniu. Odwiedza je każdego roku ok. 10 tys. osób, głównie organizatorzy turystyki z całego kraju.