Jest to druga odsłona kampanii turystycznej, która rozpoczęła się w 2009 roku. Wtedy poszukiwano chętnego do zamieszkania na australijskiej wyspie Hamilton na Wielkiej Rafie Koralowej.

Tym razem Tourism Australia poszukuje sześciu osób z całego świata, które są zainteresowane objęciem jednego z sześciu stanowisk:
- Chief Funster w Nowej Południowej Walii,
- Outback Adventurer (Terytorium Północne),
- Park Ranger w Queensland,
- Wildlife Caretaker w Australii Południowej,
- Lifestyle Photographer w Melbourne,
- Taste Master w Australii Zachodniej.

Do zadań szczęśliwej szóstki będzie należało m.in.: uprawianie sportów, branie udziału w lokalnych wydarzeniach i festiwalach, zwiedzanie okolicy, odwiedzanie lokalnych klubów. Wszystkie te czynności trzeba będzie opisywać na portalach społecznościowych. Na dodatek za półroczną pracę marzeń w Australii przewidziane jest wynagrodzenie w kwocie 100 tys. dolarów australijskich – co odpowiada ponad 300 tys. złotych.

Co trzeba zrobić, żeby dostać wymarzoną pracę? Trzeba mieć ukończone 18 lat, ale nie więcej niż 30. Dodatkowo trzeba posiadać australijską wizę z pozwoleniem na pracę.

Chętni otrzymaniem najlepszej pracy świata powinni zgłaszać swoje kandydatury na stronie internetowej bestjobs.australia.com.