statystyki

Nocna wrzutka warta miliardy. PiS uniemożliwia dokończenie aukcji 5G

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński10.05.2020, 19:00
– Przede wszystkim proces legislacyjny powinien być transparentny. A tu mamy dziwne przepisy dołączane do projektu już po posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów, nocne odczytywanie poprawek przez posła, który przyznaje, że nie wie, o co w nich chodzi, oraz ominięcie procesu konsultacji publicznych – wskazuje Pączka.

– Przede wszystkim proces legislacyjny powinien być transparentny. A tu mamy dziwne przepisy dołączane do projektu już po posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów, nocne odczytywanie poprawek przez posła, który przyznaje, że nie wie, o co w nich chodzi, oraz ominięcie procesu konsultacji publicznych – wskazuje Pączka.źródło: ShutterStock

Co mają wspólnego 5G i koronawirus? Niewiele, ale to właśnie w tarczy 3.0 wprowadzono przepisy, które uniemożliwią dokończenie aukcji na budowę tej sieci.

A ndrzej Kosztowniak, poseł PiS, który złożył kluczową poprawkę dotyczącą 5G: – Nie czuję się specjalistą w temacie 5G.

Henryk Kowalczyk, przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych: – Miałem poważne wątpliwości co do tej procedury. Ale przekonało mnie stanowisko rządu, że trzeba działać szybko.

Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji: – Rozumiem, że nie wygląda to zbyt dobrze. Ale to nieprawda, że poprawki były wprowadzane w środku nocy. Temat pojawił się już o godz. 18.

Członek rządu chcący zachować anonimowość: – Fatalna praktyka. Uczestniczyłem w pracach nad ustawą i gdy pytano mnie po raz ostatni o opinię, kontrowersyjnych przepisów w projekcie nie było.


Pozostało jeszcze 95% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Adam(2020-05-11 02:03) Zgłoś naruszenie 12051

    Zanim wypowiecie się publicznie poczytajcie trochę artykułów naukowych. Niestety 5G zaburza gospodarkę jonową na poziomie błon plazmatycznych organelli komórkowych. W efekcie zmienia to PH komórek i zaburza działanie enzymów i powoduje produkcję toksyn w organellach. Po dłuższym czasie przebywania w silnym polu elektromagnetycznym, a to w przypadku 5G ma osiągać wartość 8 watów na metr kwadratowy, powoduje zatrucie komórek wytworzonymi w nich toksynami. Co więcej 5G już przy częstotliwość 30 GHz pozwala kontrolować 100 urządzeń na jednym metrze kwadratowym. Więc taka sieć może być wykorzystana do wprowadzenia totalnej inwigilacji. Pozdrawiam zachęcając do nauki fizyki i biologii.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Zim(2020-05-10 22:23) Zgłoś naruszenie 9447

    5G jest nie zbadane...istnieje wiele.zagrozen !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Musashi(2020-05-11 08:48) Zgłoś naruszenie 5614

    No tak jesli nie robili badan na szkodliwosc 5G to znaczy ze nie jest szkodliwe Argumentacja ktora ma wiele do ukrycia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karolina(2020-05-11 08:58) Zgłoś naruszenie 4813

    Testowanie na ludziavh

    Odpowiedz
  • Uhdfan(2020-05-11 07:10) Zgłoś naruszenie 4613

    Bójmy się 5 g skończmy wreszcie z tym GSM i LTE. Po co to nam było.

    Odpowiedz
  • Andre(2020-05-11 10:29) Zgłoś naruszenie 4415

    To bardzo dobra decyzja rzadu. Nawt w Szwajcari zablokowano to, dla czego im tak bardzo zalezy na 5G. Czy ktos zadaje sobie pytanie. Jak bysmy naprawde nie mieli wiekszych problemow.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Patryk (2020-05-10 21:12) Zgłoś naruszenie 4085

    Najpierw dowiedz sie czym jest ten postęp 5g pozniej pisz To jedyna dobra rzecz ktora zrobili przez ostatni okres

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sirdevon(2020-05-10 20:32) Zgłoś naruszenie 3491

    Blokowanie postępu przez dyletantów. Dramat!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Oksana(2020-05-11 16:44) Zgłoś naruszenie 2814

    Jestem przeciwko 5G! Nie chcę tej sieci i nie będę z niej korzystać w przyszłości.

    Odpowiedz
  • Tito(2020-05-11 08:12) Zgłoś naruszenie 2583

    Antyszczepionkowcy, plaskoziemcy i inni pożyteczni idioci na usługach Kremla do boju. 5G jak i inne technologie telekomunikacyjne są doskonałe przebadane i od lat nikt nie wykazał jakiegokolwiek złego wpływu na zdrowie. Gdyby nie doskonała łączność to byłaby dopiero katastrofa w epidemii

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Grzes(2020-05-11 18:51) Zgłoś naruszenie 2515

    Ludzie 5g jest 10 razy mocniejsze od 4g. W USA już mają chorobę po promienna Kawasaki. NOWY JORK ponad 5000 tyś wież 5g Los Angeles to samo. PIS ROBI LUDOBÓJSTWO NA POLSKIM NARODZIE. PODPISZ PETYCJE STOP 5G 🛑

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ludek(2020-05-11 09:36) Zgłoś naruszenie 248

    Apple nie jest jeszcze gotowe, więc trzeba było zatrzymać :)

    Odpowiedz
  • Nieznajomy(2020-05-10 21:56) Zgłoś naruszenie 2310

    Ładna ściema

    Odpowiedz
  • mła(2020-05-11 09:35) Zgłoś naruszenie 2220

    Przy tylu idi tach niedouczonych, już wiem dlaczego pis wygrywa, żal mi was durne polaczki po trzech latach zaocznego ohapu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cd(2020-05-11 12:29) Zgłoś naruszenie 175

    To nie PIS, tylko "przyjaciele" zza oceanu...

    Odpowiedz
  • Inżynier(2020-05-11 10:30) Zgłoś naruszenie 165

    Tępota ludzka przerasta wszelkie wyobrażenia.

    Odpowiedz
  • R.(2020-05-11 09:42) Zgłoś naruszenie 1412

    Przelewice Powiat Przyicki-Rak i inne choroby ALARM!!! cz1. i cz.2 Proszę sobie to obejrzeć na Youtube.

    Odpowiedz
  • realista(2020-05-11 22:11) Zgłoś naruszenie 1312

    Kiedyś tacy "specjaliści i eksperci" blokowali wprowadzanie parowozów i samochodów, bo prędkość powyżej 25 km miała wpływać negatywnie na zdrowie. W jakim kraju my żyjemy????

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Obywatel(2020-05-11 18:56) Zgłoś naruszenie 105

    Co jeszcze wrzucą te oszołomy do zwykłej ustawy. Przecież to co się wyprawia woła o pomstę do nieba. Jakiemuś idiocie coś się przyśni i natychmiast na drugi dzień wrzuca te banialuki bez żadnych przemyśleń.

    Odpowiedz
  • Polak nie ubecka szmata(2020-05-11 09:06) Zgłoś naruszenie 928

    Autor tego tekstu to post UBecki stolec to taka prymitywna wrzutka anty rządowa dobrze że tacy menty wezucaja te brednie to mnie utwierdza by głosować na PIS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz