UOKiK przykręca śrubę telekomom

autor: Barbara Sowa08.02.2017, 07:41; Aktualizacja: 08.02.2017, 08:08
konsument, telekomunikacja, telefon

W toku są kolejne sprawy. UOKiK bada m.in. problem z udostępnianiem klientom nagrań rozmów na infolinii oraz reklam ofert prepaid namawiających do rejestracji kart SIM.źródło: ShutterStock

 Tylko w grudniu ub.r. urząd nałożył na operatorów kary na kwotę 86 mln zł.

Czarny grudzień – tak komentują przedstawiciele branży końcówkę 2016 r. Nie mówią o biznesie, który przed świętami tradycyjnie idzie dobrze, ale o gradzie kar ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jaki posypał się im na głowę. Decyzje zapadały przed końcem minionego roku, ogłaszano je dopiero w ostatnich dniach.

Chodzi m.in. o wysokie kary dla Orange, a także Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu. Pod koniec ubiegłego roku UOKiK wydał siedem decyzji dotyczących operatorów telekomunikacyjnych, w tym jedną z pierwszych w historii urzędu z maksymalnym wymiarem kary za praktyki godzące w słabszych uczestników rynku.

– Nie ma tygodnia, w którym nie dostalibyśmy z UOKiK jakiegoś pisma. Badane są przeróżne rzeczy, prześwietlana jest niemal każda reklama i oferta – żali się menedżer pracujący w jednym z ukaranych przez urząd telekomów. Wylicza, że od początku stycznia wszczęto ok. 15 nowych postępowań wyjaśniających dotyczących jego firmy.

Przedstawiciele sektora mediów i telekomunikacji twierdzą, że Marek Niechciał, obecny prezes UOKiK, prowadzi surowszą politykę wobec ich branży niż poprzednicy. Nie chodzi tylko o liczbę postępowań, ale i wysokość kar.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Robert(2017-02-08 21:46) Zgłoś naruszenie 41

  Bardzo dobrze bo wydzwaniają ciągle mimo iż mówi się że się tego nie życzy

  Odpowiedz
 • Abonent(2017-02-09 18:13) Zgłoś naruszenie 32

  Dlaczego UOKIK nie daje tych pieniędzy poszkodowanym przez operatorów tylko wkłada do budżetu a co z poszkodowanym klientami straciłi kase . Pieniądze z zasądzonych kar powinny być rozdysponowane na klientów oszukanych przez Plus Play Orange t-mobile.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kazik(2017-02-08 11:05) Zgłoś naruszenie 12

  Dlaczego UOKiK nie zajmie się ogólnopolską akcją zorganizowanych grup przestępczych działających pod przykrywką Urzędów Miast i kradnących prywatne garaże wybudowane na gruncie miejskim. Urzędy Miast nie przestrzegają polskiego prawa i w sposób urągający przyzwoitości i praworządności ZAGRABIAJĄ PRYWATNE GARAŻE - KTO ZATRZYMA URZĘDNICZYCH ZŁODZIEII?????

  Odpowiedz
 • kijimwoko(2017-02-15 00:58) Zgłoś naruszenie 10

  normalne ...pisimajtki szukaja piniedzy na pincent pus misiewicz, a poniwaz nic nie umija robic to kradna,,, tak mentalnosc!

  Odpowiedz
 • ixi(2017-02-20 11:49) Zgłoś naruszenie 00

  UOKIK powinien zlikwidować - "układy" pomiędzy Operatorami, firmami windykacyjnymi i Sądami prawdopodobnie w Funduszach sekurytyzacyjnych udziały mają sędziowie (albo komandytowe albo na okaziciela)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane