statystyki

Poradnia ubezpieczeniowa: [Umorzenie składek, działalność rolnicza]

autor: Marcin Nagórek26.09.2019, 07:39; Aktualizacja: 04.10.2019, 06:05
dokumenty

dokumentyźródło: ShutterStock

Czy wypadek rolnika podczas zwolnienia lekarskiego zawsze pozbawi go jednorazowego odszkodowania Dlaczego brak przychodów ze spółki jawnej wyłączy obowiązek zapłaty składki zdrowotnej W jaki sposób przekonać ZUS do umorzenia składek spłacanych za zmarłego płatnika Jak często można przyznawać pracownikom nagrody, aby nie trzeba było odprowadzać od nich składek.

Prowadzę działalność rolniczą. Uległem wypadkowi w moim gospodarstwie, ale KRUS odmówił mi jednorazowego odszkodowania. W uzasadnieniu podał m.in., że zdarzenie nie miało związku z działalnością rolniczą, doszło do niego, gdy korzystałem ze zwolnienia lekarskiego. Ja wtedy nadzorowałem pracownika, fizycznie nie pracowałem, wtedy też upadłem i doznałem złamania nogi. Czy jest szansa na zmianę decyzji?

Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu podlega z mocy ustawy:

  • rolnik, którego gospodarstwo obejmuje obszar użytków rolnych powyżej 1 ha przeliczeniowego lub dział specjalny;
  • domownik rolnika,


Pozostało jeszcze 92% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane