statystyki

Kampania wyborcza na Trójkę. Dla Dudy kryzys w radiu może być groźniejszy od powrotu Kurskiego

autor: Tomasz Żółciak, Elżbieta Rutkowska25.05.2020, 09:04; Aktualizacja: 25.05.2020, 09:04
Tę tezę potwierdza inny współpracownik głowy państwa. – Z naszych badań wynika, że bardziej niż temat mediów publicznych i powrót Kurskiego emocje rozpalają takie kwestie jak słynny gest Joanny Lichockiej czy właśnie sprawa Trójki. Tu bowiem zaangażowali się artyści, do tego doszło złe zarządzenie kryzysem przez kierownictwo radia.

Tę tezę potwierdza inny współpracownik głowy państwa. – Z naszych badań wynika, że bardziej niż temat mediów publicznych i powrót Kurskiego emocje rozpalają takie kwestie jak słynny gest Joanny Lichockiej czy właśnie sprawa Trójki. Tu bowiem zaangażowali się artyści, do tego doszło złe zarządzenie kryzysem przez kierownictwo radia.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

Dla prezydenta Andrzeja Dudy i jego sztabu groźniejszy zdaje się kryzys w radiowej stacji niż powrót Jacka Kurskiego do TVP – zgodnie twierdzą współpracownicy głowy państwa.

J acek Kurski wrócił. Znowu zasiada w zarządzie Telewizji Polskiej. Dla prezydenta Andrzeja Dudy to policzek. To on miał w marcu żądać dymisji „bulteriera” w zamian za podpisanie ustawy dającej niemal 2 mld zł na publiczne media.

– Nominacja Kurskiego w oczywisty sposób będzie problematyczna dla Andrzeja Dudy – ocenia prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW. – Dziś Zjednoczonej Prawicy faktycznie już nie ma, a PiS bardzo potrzebował jakiejś manifestacji władzy. Dlatego uruchomiono wariant „przywrócimy Jacka Kurskiego i co nam zrobicie?”. Być może też Solidarna Polska, z którą Kurski jest związany, właśnie odbiera premię za swoją lojalność wobec PiS w momencie wyborczego przesilenia i konfliktu z Gowinem – dodaje.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • xyz(2020-05-25 09:53) Zgłoś naruszenie 03

    Państwu redaktorom chcę przypomnieć, że na rynku mediów w obszarze prasy drukowanej zachodzą rewolucyjne zmiany. Praktycznie po słowach marszałka Senatu, ze papier zabija nikt nie kupuje gazet. Takie tytuły jak Wasz, Rzepa, GW po epidemii nie będą się sprzedawały jak dotąd. Dziennikarzy również państwa czekają niepewne trudne czasy. Praca za tzw miskę ryżu bądz bezrobocie i klepanie biedy. Racjonalnie i życiowo postępujący i myślący dziennikarze być może znajdą w miarę dobrą pracę w mediach Kurskiego i będą mówić i pisać pozytywnie o naszym kraju.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane