BZMO Bolesławiec w tym roku zostało zdobywcą godła Najwyższa Jakość Quality International. Czym dla Państwa jest to wyróżnienie?

Przede wszystkim dziękujemy za przyznanie tak prestiżowej nagrody i docenienie naszych starań. Dla nas to znak, że zmierzamy we właściwym kierunku. Naszą pracę wykonujemy z pasją i wielką starannością, tym bardziej jest nam miło, gdy ktoś to dostrzega. Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do jej otrzymania. To wyróżnienie jest wielkim zaszczytem i zawodowym sukcesem, a sukces ten efektem pracy zespołowej. Ta wygrana daje nam motywację do dalszej pracy i stałego podnoszenia jakości naszych wyrobów w imię zadowolenia Klientów.

Jak to się dzieje, że niewielki zakład pokonuje dużo większą konkurencję?

70 lat tradycji zobowiązuje, ale również motywuje. To, że jesteśmy niewielką firmą ma swoje minusy, ale też mnóstwo atutów. Na przykład duża elastyczność. U nas stwierdzenie „indywidualne podejście do Klienta” jest w 100 proc. prawdziwe. Potrafimy dostosować się do oczekiwań i zrealizować praktycznie każde zamówienie, nawet te, które obejmuje wykonanie pojedynczego elementu. Często podejmujemy wyzwania, z którymi nikt inny nie chce, bądź nie umie się zmierzyć. To nasza siła, która pozwala nam zaoferować indywidualny tok pracy nad konkretnym zamówieniem, co nie ukrywam jest bardzo ważne dla naszych partnerów. Drugą ważną cechą, którą się szczycimy jest jakość. Mamy swój wewnętrzny system zarządzania jakością, który gwarantuje, że nasze wyroby reprezentują najwyższy poziom wykonania. Produkcja odbywa się wyłącznie przy użyciu oryginalnych surowców. Nie stosujemy zamienników, odpadów czy materiałów poeksploatacyjnych, gdyż nie gwarantują one poziomu, który chcemy reprezentować. Posiadamy swoje własne laboratorium na bieżąco monitorujące i badające produkowane przez nas betony, prefabrykaty czy glinę ceramiczną.

Zbliżamy się do końca trzeciego kwartału. Jaki ten rok jest dla Państwa zakładu?

W roku bieżącym, podobnie jak w latach poprzednich, stawialiśmy sobie wiele ambitnych celów. Zawsze mierzymy wysoko. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników. Ulepszyliśmy wiele procesów organizacyjnych w firmie, jak również usprawniliśmy proces produkcji poprzez zakończenie innowacyjnej inwestycji. Podnieśliśmy także jakość naszych wyrobów czego dowodem jest otrzymana nagroda.

źródło: Materiały Prasowe

Jakie plany, działania, zadania stoją przed Państwem?

Zarówno rynek polski, jak i zagraniczny daje wiele szans na rozwój. W przyszłym roku chcielibyśmy się skupić na gałęzi przemysłu, jaką jest ekologiczne budownictwo. W miarę rosnącej świadomości ekologicznej, glina jako naturalny materiał budowlany ma coraz więcej zwolenników. Naukowcy badają zaskakujące właściwości tego surowca, a architekci coraz śmielej z niego korzystają. Jest to budulec o fantastycznych parametrach, który wytwarza we wnętrzu budynku zdrowy i przyjazny człowiekowi klimat. Na przykład reguluje wilgotność powietrza, gdyż ma zdolność szybkiego wchłaniania i oddawania wilgoci. Nie dopuszcza, by w pomieszczeniu było zbyt sucho ani zbyt wilgotno. Redukuje przykre zapachy oraz zapobiega naładowaniu elektrostatycznemu przedmiotów. Fantastycznie magazynuje ciepło, korzystając z energii słonecznej, które oddaje chłodną nocą. Poza tym ma właściwości konserwujące drewno, przeciwdziała zagrzybieniu oraz absorbuje szkodliwe substancje w pomieszczeniach. Wykorzystując te wszystkie zalety chcielibyśmy zadebiutować z naszą gliną CWW w budownictwie.

Rozmawiał Tomasz Popławski