statystyki

Czy nieważność umowy może oznaczać kłopoty frankowicza

autor: Marcin Wybranowski21.05.2020, 08:21; Aktualizacja: 21.05.2020, 08:25
Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeżeli umowa jest nieważna, strony zwracają sobie to, co wzajemnie sobie świadczyły.

Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeżeli umowa jest nieważna, strony zwracają sobie to, co wzajemnie sobie świadczyły.źródło: ShutterStock

Stwierdzenie przez sąd nieważności umowy kredytowej to dla wielu frankowiczów koniec batalii sądowej, ale często również początek nowych perypetii. Po uzyskaniu korzystnego wyroku pojawia się pytanie, co dalej.

U osób nieporuszających się biegle w przepisach prawnych stwierdzenie przez sąd upadku kredytu frankowego może powodować lęk przed utratą nieruchomości, bo przecież warunkiem zakupu mieszkania było uzyskanie kredytu bankowego. Nic bardziej mylnego.

Agnieszka Zalewska, radca prawny, doradca podatkowy, ekspert z zakresu umów kredytowych, wyjaśnia, że w prawie polskim własność nieruchomości (tzw. czynność rozporządzająca) nie może być przeniesiona pod warunkiem. Tłumaczy, że wyodrębnia się dwa skutki podczas przenoszenia własności nieruchomości:


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane