statystyki

Wadliwe kredyty - tego piwa nawarzyły banki [POLEMIKA]

autor: Piotr Barczak24.03.2020, 07:38; Aktualizacja: 24.03.2020, 10:40
Argumenty podnoszone w komentowanym artykule są tyleż błyskotliwe, co bezpodstawne. Opierają się raczej na przekonaniach autora (odwołującego się do twórcy neoliberalizmu Miltona Friedmana) niż na przepisach prawa.

Argumenty podnoszone w komentowanym artykule są tyleż błyskotliwe, co bezpodstawne. Opierają się raczej na przekonaniach autora (odwołującego się do twórcy neoliberalizmu Miltona Friedmana) niż na przepisach prawa.źródło: ShutterStock

27 lutego na łamach DGP ukazał się artykuł prof. Michała Romanowskiego pt. „Upadek umowy kredytu to nie darmowy lunch” dotyczący skutków uznania umów kredytu (przede wszystkim frankowych) za nieważne.

Autor przekonuje czytelników, że wygrane kredytobiorców, którzy podejmą trud skutecznego przeciwstawienia się bankom, powinny być zwycięstwem pyrrusowym, bo „pieniądz ma swoją cenę”, a korzystanie z kapitału udostępnionego przez bank stanowi korzyść, za którą bankowi należy się rekompensata.

Argumenty podnoszone w komentowanym artykule są tyleż błyskotliwe, co bezpodstawne. Opierają się raczej na przekonaniach autora (odwołującego się do twórcy neoliberalizmu Miltona Friedmana) niż na przepisach prawa.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Polak(2020-03-24 16:22) Zgłoś naruszenie 110

  jeśli pieniądz ma swoją cenę, to po sądowym rozwiązaniu umowy bank powinien również zwracać klientom opłacone przez nich raty razem z odsetkami za korzystanie z tych rat na przestrzeni lat.

  Odpowiedz
 • gosc(2020-03-24 18:03) Zgłoś naruszenie 90

  Romanowski i wszystko jasne, orze jak może bo ZBwP mu płaci,

  Odpowiedz
 • Domi(2020-05-06 14:55) Zgłoś naruszenie 00

  Nie uważam żeby moje zwycięstwo z bankiem było zwycięstwem pyrrusowym. Wręcz przeciwnie! Zostaliśmy oszukani i tyle, tu chodzi o źle sporządzone umowy i o wprowadzanie w błąd kredytobiorcy! Jeśli ktoś potrzebuje pomocy polecam Debt Collection tle. 797 266 156. Szybko i skutecznie pomogli mi się uporać z tym smutnym problemem! Nie ma na co czekać, szukajcie pomocy i rozwiązujcie te sprawy!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane